ANKARA HABERLERİ

Ateş adamlara zorlu eğitim

Hürriyet Haber
28.04.2017 - 16:14Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, İskitler'deki merkez karargahında, personelini yangın koşullarına hazır ve zinde tutmak için yeni bir eğitim galerisi inşa etti.

Hürriyet Haber

İtfaiye Daire Başkanlığı personeli, İskitler'de kanal borularıyla oluşturulan labirent ortamında eğitim görüyor. Dehlizlerden oluşan labirente, yangın ortamına uygun kıyafetlerle giren personel üzerlerindeki teçhizatla birlikte sürünerek yol alıyor. Eğitimlerle, personelin fizik kondisyonu sağlanırken, labirentler, itfaiye erlerinin zor koşullara hazırlanmsanını sağlıyor. Özel yangın şartlarında, ısı ve dumanın değişik derecelerde ayarlanmasıyla oluşturulan ortamda yangın kaynağının bulunması, mahsur kalanların kurtarılması tatbikatlarıyla, itfaiyecilerin zor koşullara uyumu sağlanıyor. 

Ateş adamlara zorlu eğitim

KULE YENİLENDİ

İtfaiye merkezinde bulunan ve tatbikatlarda yangın söndürülmesi amacıyla kullanılan kule de temizlenerek, eğitim alanında faklı amaçlarla kullanılmaya uygun hale getirildi. Kulede, arama kurtarma ekipleri yüksekten iniş, yatay geçiş, yüksek açı kurtarma, yatay geçiş kurtarma tatbikatları yapıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ateş adamlara zorlu eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ateş adamlara zorlu eğitim haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı