Ege Haberleri

EGE

  'Atatürk'e yönelik gittikçe yoğunlaşan, planlı saldırılar...'

  Bahri KARATAŞ/ İZMİR
  26 Ocak 2015 - 01:35Son Güncelleme : 24 Ocak 2015 - 11:46

  İZMİR Barosu, bünyesindeki kadın hakları, çocuk hakları, hayvan hakları gibi 20'yi aşkın komisyonun yanı sıra, Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet Devrimleri Hukuku Komisyonu'nu da kurdu.

  Geçen 26 Ekim'de yapılan seçimlerde Cumhuriyetçi Avukatlar grubunun adayı olarak girdiği seçimlerden başarıyla çıkan İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, kurdukları Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet Devrimleri Hukuku Komisyonu'nun, özellikle Atatürk ve Cumhuriyete yönelik yapılacak her türlü saldırı karşısında hukuksal mücadele vereceğini belirtti. Baro Başkanı Özcan, son dönemde ülke genelinde Atatürk'e yönelik saldırıların arttığına dikkat çekerek, bunların doğrudan Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı olduğunu, Atatürk'e ve Cumhuriyete yönelik her türlü saldırının hesabını kanun önünde sormaya ant içtiklerini söyledi. Bu saldırılara karşı etkin bir mücadele örneği sergileneceğini kaydeden Özcan, şöyle dedi:
  "Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'e yönelik, gittikçe yoğunlaşan, planlı saldırılar, bulunduğumuz dönemde, ahlaksız ve pervasız davranışlara dönüşmüştür. Atatürk, Cumhuriyet Türkiye'sinin bir simgesidir ve bunun içindir ki, Atatürk'e yönelik bu saldırılar doğrudan Cumhuriyetimize karşıdır. Biz İzmir Barosu mensubu avukatlar olarak, hem mesleki hem de toplumsal sorumluluğumuz gereği, Atatürk'ümüze ve Cumhuriyetimizin temel değerlerine yönelmiş her türlü saldırının hesabını kanun önünde sormaya ant içiyoruz. Bu saldırılara karşı sorumluluk bilinci içinde, etkin bir biçimde mücadele vereceğimizi, hukuksal ve kurumsal gerekleri eksiksiz yerine getireceğimizi, eylem sahiplerinin ve yüce Türk Milleti'nin dikkatine sunuyoruz."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı