Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Atatürk’e hakaret edenlere sert tepki: Onları insan olarak değerlendiremeyiz

  DHA
  13 Mayıs 2017 - 21:21Son Güncelleme : 13 Mayıs 2017 - 21:22

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'da yaptığı konuşmada Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’a yönelik hakaretlerde bulunanlara sert tepki göstererek "Zübeyde Hanım ile ilgili çok kötü ithamlar var. O suçlamaları yapan insanları, insan olarak değerlendirmek mümkün değil. Cennet annelerin ayakları altında ise annelere hakaret etmek kadar büyük bir kabahat yoktur" dedi.

  ‘KÖKLERİMİZE BAĞLIYIZ’

  Kılıçdaroğlu, Bursa'da, CHP Parti Meclisi üyesi Özkan Yıldız'ın başkanı olduğu kısa adı (SESADER) olan, Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Derneği'nce düzenlenen 'Referandum Sonrası Türkiye Siyasetinde Gelişmeler' konulu çalıştaya katıldı. Aralarında  Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Nebi Sümer, Prof. Dr. Rüstem Erkan, Prof. Dr. Tanju Tosun, Prof. Dr. Ayşe Buğra, Doç Dr. Yunus Emre'nin de bulunduğu 25 akademisyenin katıldığı  toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirdi. Çalıştaya verilen arayı değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yakında bulunan Merkez Osmangazi İlçesi Dikkaldırım Mahallesi'ne giderek burada vatandaşlar ve esnaf ile kahvede sohbet etti.

  Kılıçdaroğlu daha sonra, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin, Merkez Nilüfer ilçesinde bulunan  Podyum Park'ta açtığı ‘Anneler Günü’ temalı kermese katıldı.  Kılıçdaroğlu, kermesi düzenleyen ve katılanlar için, "Onlar aydınlık Türkiye için mücadele ediyorlar. Bütün annelerin anneler gününü yürekten kutluyorum" dedi. Kılıçdaroğlu son dönmede Atatürk'e yönelik hakaretlerin hatırlatılması üzerine "Yarın anneler günü. Özellikle Zübeyde Hanım ile ilgili çok kötü ithamlar var. O suçlamaları yapan insanları, insan olarak değerlendirmek mümkün değil. Tarihimize bağlıyız, köklerimize bağlıyız. İnsanlarımıza saygı duymak zorundayız. Hele hele anneleri baş tacı etmek zorundayız.  Eğer cennet annelerin ayakları altında ise annelere hakaret etmek kadar büyük bir kabahat yoktur" diye konuştu. 

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı