ERZURUM HABERLERİ

Atatürk Üniversitesi Ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Lisansüstü Programlara Yönelik İş Birliği Protokolü İmzaladı

IHA
27.07.2015 - 14:58Son Güncelleme : 27.07.2015 - 14:59

PROTOKOL İMZALANDI

IHA

Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi arasında Şehir-Üniversite işbirliği çerçevesinde lisansüstü programlara yönelik işbirliği protokolü, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından imzalandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Şehir-Üniversite işbirliği çerçevesinde yeni bir program başlattıklarını belirterek, Erzurum Büyükşehir Belediyesi personelinin lisansüstü eğitim yapmasını amaçladıklarını ve projenin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personel açsından yararlı bir program olacağını söyledi.
Atatürk Üniversitesi’nde şu anda 13 bine yakın yüksek lisans ve doktora öğrencisi olduğunu hatırlatan Rektör Koçak, “Bundan önce Erzurum’da hizmet eden Milli Eğitim Bakanlığı ve adliyede çalışan arkadaşlarımıza yönelikte bir hizmet başlatmıştık. Bugün de, hem Büyükşehir Belediyesi’nde hem de diğer belediyelerimizde çalışan arkadaşlarımızın hizmetlerinin aksamaması ve bilgilerinin yenilenmesi adına yürüttüğümüz bir protokolü imzalıyoruz. Biz belediyede çalışan hem de yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen arkadaşlarımıza bir imkân sunmak arzusundayız. Yeni programımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
“Belediye çalışanlarımızın bilgilerinin yenilenmesi, yeni bilgiler edinmesi ve bunu yüksek lisans, doktora aşamasına götürülmesi arzusuyla, üniversitemize ilettiğimiz talep üzerine, üniversitemiz de bunu memnuniyetle kabul etti ve bir protokol imzalama aşamasına geldik” sözleriyle konuşmasına başlayan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ülkemize ve gelişen dünyaya katma değer oluşturmak için iyi eğitilmiş ve iyi yetişmiş insanlara ihtiyacın olduğunu söyledi. Sekmen, “ Günümüzde Türkiye gibi kalkınan ülkelerin, maalesef katma değer oluşturmaları arzu edilen seviyede değil. Onun için bunu hem pratik, hem de teorik olarak uygulamaya geçirecek ekiplere ihtiyaç var. Aynı zamanda hızlı gelişmeyi yakalayabilmek için de yeni bilgilere ihtiyaç var. Bu da eğitimden geçiyor. Üniversite ve şehrin diyalog içerisinde olması lazım. Hatta ARGE çalışmaları da yapmamız lazım. Şehrimizde kadim bir tarihe sahip olan Atatürk Üniversitemizin bilgi, beceri ve deneyiminden mutlaka istifade etmemiz gerekiyor. Bunun için böyle bir uygulamayı ve fırsatı bize tanıyan Atatürk Üniversitesi yönetimine teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Atatürk Üniversitesi Ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Lisansüstü Programlara Yönelik İş Birliği Protokolü İmzaladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atatürk Üniversitesi Ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Lisansüstü Programlara Yönelik İş Birliği Protokolü İmzaladı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı