ERZURUM HABERLERİ

Atatürk Üniversitesi’nden Tarihi Telin Ve Sağduyu Çağrısı

IHA
09.09.2015 - 17:17Son Güncelleme :

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. HİKMET KOÇAK

IHA

Atatürk üniversitesi senatosu son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından bugün olağanüstü toplanarak telin ve sağduyu çağrısı yaptı.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın başkanlığında toplanan senato üyeleri tarihi bir çağrının altına imza attı.
Atatürk Üniversitesi senatosu kararında şu ifadelere yer verildi; “Başta Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin, ardından da Iğdır’ın Hasanhan Köyü mevkiinde polislerimizin şehit edilmeleri olmak üzere, emniyet güçlerimizin son zamanlarda meydana gelen hain terör saldırılarına maruz kalmalarını derin bir üzüntüyle takip etmekteyiz.
Hiç kuşku yok ki, birlik ve bütünlüğümüzü hedef alıp, bir takım alçakça emeller doğrultusunda ülkemize ve milletimize karşı gerçekleştirilen bu menfur saldırılar, vatanımıza ve bayrağımıza olan aşkın duygularımızı daha da güçlendirmektedir.
150 bini aşkın öğrencisi, 2 bin 600 akademisyeni, 3 bin 600 idari personeli ve şimdiye kadar verdiği 300 bini aşkın mezunuyla Atatürk Üniversitesi, vatanımıza karşı başlatılan tüm mütecaviz hamlelere karşı milletinin emrindedir.
Bununla birlikte Atatürk Üniversitesi, vatan sevgisi ve üstün cesaretleriyle milletini ve bayrağını kanının son damlasına kadar koruyan asil Türk askerinin ve polisinin her türlü emeğini de kutsamaya devam etmekte, onların şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşmalarını kudret ve kahramanlıklarının göstergesi; milletimizin birlik ve bütünlüğünün de kutsal birer nişanesi olarak görmektedir.
Tüm içtenliğimizle inanıyoruz ki, Türk milleti, 100 yıl önce hürriyet ve bağımsızlığımız ile birlik ve dirliğimizi hedef alan korkunç taarruz ve tecavüzlere karşı dünya tarihinin seyrini değiştirecek çapta, nasıl bir direniş ve diriliş destanı yazmışsa, bugün de aynı şekilde, emperyal mihraklara ve onun maşalarına karşı her türlü kahramanlığı sergilemekten çekinmeyecektir.
Bizler bin yılı aşkın bir zamandır bu topraklarda yaşamaktayız. Bin yıldır bu toprakların ruhuyla, mayasıyla harmanlanmışız. Bu toprakları kendimize kader yapmış, bu toprakların tarihine adımızı kazımışız.
Böyleyken, alçakça ve kalleşçe saldırılara boyun eğeceğimizi hangi gafil düşünebilir?
Hangi gafil milletimizin ve ordumuzun güç ve kudretini hafife alabilir?
Tarihten ibret almayanlara şunu iyi bilmelidirler ki, Türk milletini ve onun asil güvenlik güçlerini alçakça hedef alan her türlü mihrak, önünde sonunda yerle yeksan olacak, tarihin hainler ve kalleşler mezarlığına gömüleceklerdir.
Bu gerçekler ışığında, Atatürk Üniversitesi Senatosu olarak, tüm vatandaşlarımıza sağduyularını devam ettirmeleri tavsiyesinde de bulunuyoruz.
Terör örgütünün ve onu kullanan güçlerin amacı, milletimizi birbirine düşürüp, anarşi ve kargaşa ortamları oluşturmaktır. Aziz milletimizden bu tuzağa düşmemek için, her daim bilinçli olmalarını ve emniyet güçlerine olan inanç ve güvenlerini sürdürmelerini istiyor ve diliyoruz.
Sonuç olarak, terör olaylarının millet olarak birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ve kardeşliğimizi bozamayacağını herkese bir kez daha duyurmak istiyoruz.
Terörden medet umanlar, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozmaya yeltenen iç ve dış mihraklar, kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.
Bu düşüncelerle hain terör saldırılarını bir kez daha şiddetle lanetlediğimizi kamuoyuna duyurur, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar temennisiyle, şehitlerimizin yakınlarına, tüm emniyet birimlerimize ve milletimize baş sağlığı dileriz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Atatürk Üniversitesi’nden Tarihi Telin Ve Sağduyu Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atatürk Üniversitesi’nden Tarihi Telin Ve Sağduyu Çağrısı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:16
  • Akşam
   17:41
  • Yatsı
   19:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı