ERZURUM HABERLERİ

Atatürk Üniversitesi’nde Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu

IHA
01.09.2015 - 18:17Son Güncelleme :

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ'NDE ULUSAL BİTKİ FİZYOLOJİSİ SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

IHA

Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü tarafından Türkiye`de ilk kez düzenlenen I. Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu Atatürk Üniversitesi’nde başladı.
Ata Teknokent bünyesinde bulunan konferans salonunda başlayan ve 1-4 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan sempozyuma, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ö. İrfan Küfrevioğlu, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Onganer, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Yıldırım, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Totik, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ertan Yıldırım, Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ökkeş Atıcı ve Türkiye`nin birçok üniversitesinden 100`ün üzerinde alanında uzman akademisyen katıldı.
Düzenleme Kurulu Başkanlığını Doç. Dr. Serkan Erdal`ın üstlendiği I. Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu`nda bitkilerin çimlenme aşamasından çiçeklenme ve tohum oluşumu aşamasına kadar, tüm büyüme ve gelişme evrelerinde oluşan fizyolojik, biyokimyasal ve moleküler düzeylerde meydana gelen değişimler üzerine yapılmış bilimsel nitelikli bütün araştırmalar değerlendirilerek sözlü anlatım yoluyla katılımcılara aktarılacak.
I.Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu hakkında açıklama yapan Doç. Dr. Serkan Erdal, son yıllarda gerçekleştirilen gerek ulusal gerekse uluslararası düzeydeki kongre ve sempozyumların giderek spesifikleşmekte olduğunu ve aynı alanda çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek onlara hem birbirlerini tanıma fırsatı, hem de yaptıkları çalışmaları paylaşma imkânı sunduğunu belirtti.
Ülkemizdeki bitki fizyologları ve bu alanda çalışan bilim insanları olarak bir araya gelebilmek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olabilmek ve çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunabilmek amacıyla "I. Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu’nu hayata geçirmenin heyecanı içerisinde olduklarını söyleyen Erdal, ayrıca düzenlenecek olan sempozyum süresince Atatürk Üniversitesi’nin sahip olduğu "yaşayan kampüs" özelliği sayesinde, özellikle genç katılımcılar başta olmak üzere tüm katılımcılara kolay ulaşımlı, zengin sosyal programlı ve ekonomik bir sempozyum sunmayı arzuladıklarını söyledi.
Doç. Dr. Serkan Erdal, dünyaca ünlü bilimsel dergilerde editörlük yapan İtalya Bari Üniversitesi`nden Prof. Dr. Mario De Tullio ve Almanya Justus-Liebig Üniversitesi`den Prof. Dr. Sven Schubert`in de bitki fizyolojisi konusunda Türkiye`nin önde gelen bilim insanlarıyla tanışmak ve ortak bilimsel projelere zemin hazırlamak amacı ile aralarında bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Atatürk Üniversitesi’nde Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 18 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atatürk Üniversitesi’nde Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   14:47
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı