Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Atatürk’ün heykeli gitti, büstü geldi

  Zafer BARIŞ / DHA
  07.10.2015 - 16:54 | Son Güncelleme: 07.10.2015 - 16:54

  KAYSERİ’nin Bünyan İlçesindeki meydanda, belediyenin yaptığı düzenleme çalışmaları nedeniyle kaldırılan Atatürk heykelinin yerine, düzenlemeden sonra yeni Atatürk büstü konuldu.

  Bünyan Belediye Başkanı AK Partili Şinasi Gülcüoğlu, Elbaşı Mahallesinde farklı nedenlerle yıpranan ve zarar gören Atatürk büstünün yenilenerek bakımsız görüntüden kurtarıldığını kaydetti.

  Başkan Gülcüoğlu, ”Daha önce belde statüsünde olan mahallelerimizin meydanlarında yürütülen bir düzenleme çalışmamız var. Bu çerçevede Elbaşı mahallemizin meydanında bulunan Atatürk büstü, çalışmalar sırasında zarar görmemesi için kaldırılarak belediye binamızda muhafaza altına alınmıştı. Ancak, gerek doğa şartları gerekse dış etkenler nedeniyle uzun yıllardır mahalle meydanında bulunan bu büst, bakımsız bir görüntü sergiliyordu. Meydan düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının hemen akabinde biz de belediye olarak kolları sıvadık. Mahallemizin yeni meydanına yakışır bir tören alanı inşa ederek Atatürk büstünü yeniledik. Gerekli çevre düzenlemesini yaparak mahallemize resmi törenlerin yapılabileceği düzenli ve yeni bir alan hediye ettik" dedi.

  Atatürk’ün heykeli gitti, büstü geldi
  Atatürk heykelinin bulunduğu meydanın eski hali ve yeni hali belediyenin sitesinde bu fotoğraflarla paylaşıldı

  Atatürk’ün heykeli gitti, büstü geldi
  .

  Etiketler: atatürk , kayseri , heykel , büst

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı