ANKARA HABERLERİ

Atatürk’ün gençleri

Hürriyet Haber
30.05.2010 - 00:00Son Güncelleme :

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde “Atatürk ve Gençlik Balosu” düzenlendi. Baloya, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sunullah Salırlı ve TED Ankara Koleji Vakfı Genel Müdürü Sevinç Atabay’ın yanı sıra öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Hürriyet Haber

Çağdaş ve kültürel değerlerin bir sentezi olan baloda lise öğrencileri valsten baleye, tangodan zeybeğe, cazdan Rumeli türkülerine varıncaya değin geniş bir yelpazede dans gösterileri sergilediler ve müzik dinletileri sundular.Gecenin düzenlenmesine katkı sağlayanlardan Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Başkanı Hürmüz Ataman konuşmasında “Gençlik ne bir sosyal sınıf ne de sosyal bir yapıdır. Her genç içinde bulunduğu koşulların somut özelliklerini yansıtan bir kişiliğe sahiptir.

Güzeli korumak

Sınıf veya bir grup olmadığından çıkar peşinde değildir. Öğrenim ve yaşama hazırlık çabasındadır, kalıcı çıkar ile uğraşanlara karşı tepkilidir. İçindeki dinamizm etkisiyle her türlü haksızlığa, baskıya, adaletsizliğe direnir. Haklının ve doğru olanın ardından koşup iyiyi, doğruyu ve güzeli sonuna kadar korur” diye konuştu.

Kemalizm ideolijisi

Ataman, “İşte bu değerleri iyi gözlemleyip doğru saptayan Atatürk, cumhuriyeti, devrimleri gençlerin koruyuculuğuna bırakmıştır. Türk gençlerinin asıl görevi bu emaneti bilinçli bir şekilde Kemalizm ideolojisi doğrultusunda yarınlara taşımaktır.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Atatürk’ün gençleri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı