« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atatürk sevgisi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alanyalılar, 65 yıl önceki o büyük coşkuyu yeniden yaşadı

Mustafa Kemal Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 65'inci yıldönümü anısına düzenlenen koşuya, yüzlerce Alanyalı ile birlikte başsavcı ve emniyet müdürü de katıldı.

Ulu Önder Atatürk'ün, Alanya'ya gelişinin 65'inci yıldönümü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen halk yürüyüşü ve koşusu, beklenenden fazla ilgi gördü. Organizasyon, yaşlı-genç 400 kişinin katılımı ile Atatürk Anıtı önündeki yürüyüşle başladı ve startı İskele Meydanı'nda verilen 5 bin metrelik koşu ile sona erdi.

Yürüyüş ve koşuya Kaymakam Vekili ve Emniyet Müdürü Mehmet Söğüt, Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir de katılırken, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu yarış başladıktan sonra meydana geldi. Başsavcı Hatipoğlu,'nun 146'ıncı sırada bitirdiği yarışı Emniyet Müdürü Söğüt bin metreyi tamamladıktan sonra bıraktı.

Söğüt'ün, nefesi yetmeyince İskele Karakolu'na girip dinlendiği öğrenildi. Bu arada, 2 haftalık tatil için geldiği Alanya'daki yarışa katılan Slovakyalı bayan turist Martine Vargova büyük sempati topladı. ‘‘Atatürk gibi 20. yüzyılın en büyük lideri için düzenlenen koşuya katılmanın onurunu yaşadım’’ diyen 19 yaşındaki Vargova, yarışı 3'üncülükle tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler