Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Atatürk posteri önce indirildi, gece tekrar asıldı

  Abdullah YILDIRIM / İSTANBUL
  27 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 27 Haziran 2013 - 09:58

  Gezi Parki direnişi başladıktan sonra çeşitli parti, örgüt ve kuruluşlara ait pankartların asıldığı Atatürk Kültür Merkezi’ne polisin Taksim Meydanı'na girmesinin ardından asılan dev Atatürk posteri dün akşam saatlerinde indirildi, gece tekrar asıldı.

  Gezi olayları başladığından beri AKM binasının ön yüzü herkesçe dikkat çeken bir alana dönüşmüştü.  Özellikle 1 Haziran günü polisin Taksim’den çekilmesiyle gezi parkı eylemcilerinin hakimiyetine geçen AKM binası 10 gün boyunca çeşitli partilerin ve STK’ların afişleriyle donatılmıştı. 11 Haziran günü polisin Taksim Meydanını yeniden kontrolüne almasıyla bu bayrak ve afişler indirilmiş yerine sadece 2 Türk bayrağı ve ortasına da Atatürk posteri asılmıştı. Ancak Atatürk posteri dün akşam saatlerinde indirildi.
  AKM önünde bekleyen polis yetkilileri Atatürk'ün posterinin alt kısmının şiddetli rüzgar nedeniyle  öğle saatlerinde yırtıldığını bu yüzden indirilmesi kararının alındığını, yenilendikten ve yıkandıktan sonra yerine tekrar asılacağını söyledi.

  POSTER GECE TEKRAR ASILDI / Foto Galeri

  ATATÜRK POSTERİ YENİDEN AKM'YE ASILDI

  POSTER GECE TEKRAR ASILDI

  Yırtılan poster yetkililer tarafından onarıldıktan sonra gece tekrar yerine asıldı.

  Atatürk posteri önce indirildi, gece tekrar asıldı

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı