"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Atatürk milliyetçisi Kürtler öfkeli...

BÖLÜCÜ, emperyalist uşağı katil teröristler Mehmetçik kanı döktükçe kendileriyle birlikte işbirlikçi hainlerin gürültüleri de artıyor.

Sadece bölücülerin ve destekçilerinin sesleri duyuluyor. Her katliam sonrasında ABD hesabına, Barzani hesabına, aba altından sopa gösteriyorlar.

Bu katliamlar karşısında sesi çıkmayan ’ezici kürt yurttaş çoğunluğu’ yok farz ediliyor?

Hayır, ’Atatürkçü, Türkiye Cumhuriyeti’nin özgür ve eşit yurttaşları kürt kökenli insanların ezici çoğunluğu’ dışarıdan destekli ve tezgahlı bu saldırılar karşısında sessiz ve tepkisiz değildir.

Onlar tepkilerini, ellerinde Türk bayraklarıyla, sokakta, diğer Türk ve Kürt kökenli yurttaşlarla birlikte, bir arada, kökenlerine vurgu yapmak ihtiyacı duymaksızın, kökenleri nedeniyle herhangi bir kompelkse kapılmaksızın, yurttaş kimliğiyle gösteriyorlar. Türk ve Kürt kökenli yurttaşlar teröre karşı omuz omuza, el ele, gönül gönüle olmaya devam edecekler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kürt kökenli Kuvva-i Milliyeci kürtleri kürt kökenli Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları arasında ezici çoğunlukturlar ve satılmış bölücü katillere, arkasındaki güçlere ve işbirlikçi hainlere hadlerinin bildirilmesinden yanadırlar.

ABD’nin kuklası Barzani’nin Kuzey Irak’taki fitne yuvası oluşumu ortadan kaldırılmadan bu katliamların sonunun gelmeyeceğini düşünüyorlar.

ABD kuklası, Mehmetçik katili bölücüler, yalnız Türkiye Cumhuriyeti’nin Kürt kökenli yurttaşları için değil, emperyalizmin inim inim inlettiği tüm mazlum uluslar için yüz karası ve utanç kaynağıdırlar.

Bu satılmışlar, Atatürk Cumhuriyeti’nin sabrını tüketerek belalarını bulacaklardır. Bunun için Kürt kökenli Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları da kanlarını, canlarını vermekten kaçınmayacaklardır.

Kanıt mı istiyorsunuz, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın şehitliklerini dolaşın!

Kahraman Ordumuzun, büyük ulusmuzun ve şehit mehmetçiklerimizin kederli ailelerinin, hepimizin başı sağ olsun.

Kenan IŞIK-MAMAK

UYAN ey Türk milleti!.. Yetkililer bizi kandırıyor! PKK’yı kimsenin terör örgütü olarak gördüğü falan yok!

Vatanımız hızla bölünmeye devam ederken, sizler de AKP’ye oy vermeye devam edin!

Seçkin ERDEN erdenseckin@yahoo.com

Şatafat ve müsriflik

ÇANKAYA Köşkü’nün onarımının 31 trilyona yapılmasını okuduğum anda içimden büyük fırtınalar, isyan, haykırmak, ağlamak geçti. Hakkari’ye 12 askerimizin yine şehit olduğunu televizyondan dinliyorum. Hiç mi içiniz titremiyor da bu kadar lükse ihtiyaç hiddediyorsunuz.

Bizim lükse değil, milletçe elele beraber verip ülkemizin şuan ki kötü durumundan sıyrılmasını gerektiriyor.

Gerçek müslümanlık müsriflik-şatafat değil milletçe bir yürek olmamızı gerektirir.

İçim acıyor içim, yüreğim artık isyan ediyor. Elimden bunları yazmaktan başka birşey gelmiyor. Aslında çok şey yapmak istiyorum benim gibi insanların milyonlarca olduğuna inanıyorum. Bizleri tek yürek olarak bütünleştirmek için birilerinin ön ayak olmasını istiyorum.

Yeter artık yeter!

Sema ÖZVERİ-

Emekli Memur


Cami ile gurur duyduk, ama komşu okulumuzun perişanlığına üzüldük

BİR gururumu bir üzüntümü sizle paylaşmak isterim:

Söğütözü semtinde AKP Genel Merkezi karşısına yaptırılan Başyazıcıoğlu camii ile hepimiz gururlandık.

Halkı, yoksulluk liginde üst sıralarda mücadele eden bir ülkeye böyle bir eser kazandırdıkları için yaptıranlara ve yapımına katkı verenlere binlerce teşekkür ederim. İçersindeki ihtişam ve altın kaplamalar göğsümü kabarttı. Ülkemizin böyle bir esere gerçekten ihtiyacı vardı.

Ayrıca AKP binasındaki devlet büyüklerinin 250 metre daha ilerdeki camiye giderken kaybedecekleri zamanı da düşünürsek ülkemize ne kadar büyük bir hizmet yaptıkları daha iyi anlaşılır.

Gururlanmakta haksız mıyım?

Bu özel caminin 100 metre arkasında eğitim vermekte olan Cebesoy İlköğretim Okulu var. Ankara’nın göbeğinde hala baraka içersinde öğretime devam eden bir okulumuz burası... Keşke bu camiyi yaptıran hayırsever cami içersindeki altın kaplamalar ve ihtişam için biraz ’cimri’ davransaydı da bu okulumuzda okuyan öğrencilerin daha çağdaş koşullar içersinde eğitim almalarına katkıda bulunabilseydi.

Üzülmekte haksız mıyım!

Hürol ÖZÇELİK

Başbakan, sigaraya savaş açmış!..

HABERTÜRK’te okudum; Başbakan sigaraya savaş açmış.

24 Ekimde Adalet Komisyonu’nda oylanacakmış. Nasıl da halkını düşünüyor sigaradan ölmesinler diye... Doğuda askerlerimiz şehit oluyor, onlar için de çareler arayacak 5 kasım ABD gezisinden sonra... Anaların yüreği parçalanıyor ne gam... Cumhurbaşkanının eşi oturacak Köşk beğenemiyor. Milyonlarca masrafla Köşkü yenilemeye kalkıyor; geldikleri yeri düşünmeden.

Hani İslamda israf haramdı... Bu arada analar ağlıyor, ülke ağlıyor, ne gam...

Nadiye TEKİN
X