« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atatürk Koşusu'na 500 sporcu katıldı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Muğla ve Bodrum'da “Atatürk Yol Koşusu” düzenlendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Muğla Düğerek Mahallesi yeni yol üzerinde koşulan yarış, 1200 metre ile 5 Bin metre arasında küçükler, yıldızlar, gençler, büyükler bayan ve erkekler arasında 8 kategoride gerçekleştirildi.

Yarışlara katılan çocukların aileleri de yarış boyunca çocuklarının yaşadığı heyecana ortak oldu. Bazı annelerin çocukları ile birlikte koşarak onlara moral vermeye çalıştığı görüldü.

Yarış esnasında rahatsızlanan ve baygınlık geçiren öğrenciler ise yarışı takip eden ambulansa alındı.

BODRUM

Bodrum Belediyesi Yelken Kulübü önünden start alan “Atatürk Yol Koşusu” ise İskele Meydanı'nda sona erdi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un katıldığı koşu küçükler, yıldızlar, gençler, büyükler, veteran bayan ve veteran erkek takımları kategorilerinde yapıldı. Yarışmada dereceye giren sporculara madalya, kendi kategorilerinde birinci olan kız ve erkek sporculara da altın hediye edileceği bildirildi.

Yarışlar sırasında bazı sporcuların baygınlık geçirdiği gözlenirken sporculara ilk müdahale yarış alanında bulunan sağlık ekipleri tarafından yapıldı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm İl Temsilciliği tarafından 8 kategoride düzenlenen yarışlara Muğla ve Bodrum'dan 500 sporcunun katıldığı bildirildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz