Atatürk işlemeli gömleklere yoğun ilgi

Hürriyet Haber
10.11.2009 - 13:19 | Son Güncelleme:

Çorum'da yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösteren bir gömlek firmasının ürettiği “Atatürk” işlemeli gömleklere yoğun talep olduğu bildirildi.

Çorum'da kurulu Necatibey Gömlek'in işletmecisi Mücahit Keskinel, yaptığı açıklamada, 1970 yılında babası Necati Keskinel'in kurduğu iş yerini 1992 yılından beri kendisinin işlettiğini söyledi.

Yaklaşık 120 metrekarelik bir alanda hem üretim hem de satış yaptıklarını ve Türkiye'nin dört bir yanına, ayrıca, gurbetçilerin yoğun olduğu Avrupa ülkelerine gömlek gönderdiğini ifade eden Keskinel, yüzde 100 pamuktan ve en üst kalite iplikten üretilen gömleklerin, modern gömlek fabrikalarında imal edilen ürünlerden farksız olduğunu vurguladı.

2006 yılının Ocak ayında “Necatibey Gömlek” ismini tescil ettirdiklerini ve markalaşma yolunda önemli bir adım attıklarını belirten Keskinel, “Hedefimiz, farklı ve yüksek kalitedeki ürünlerimizi en uygun fiyatlarla müşterilerimizin beğenisine sunmak ve Necatibey ismini herkesin duymasını sağlamaktır” dedi.
Keskinel, “necatibeygomlek.com.tr” adresinden özel sipariş aldıklarını ve her türlü isteğe göre model üretim yaptıklarına işaret ederek, kumaş, düğme ve iplikleri özenle seçtiklerini vurguladı. Müşterileri arasında TV programcıları, bürokrat, sanayici ve iş adamlarının ağırlıkta olduğunu anlatan Keskinel, Almanya, İtalya, Belçika ve Avustralya'da müşterileri bulunduğunu kaydetti.

ATATÜRK'Ü GÖMLEKLERE İŞLEDİ

2006 yılında gurbetçi bir vatandaşın isteği üzerine beyaz bir gömleğin göğüs kısmına ay ve yıldızı işlediğini anlatan Keskinel, vatandaşlardan yoğun talep gelmesi üzerine ay ve yıldızın yanı sıra “Atatürk”ü de işlemeye başladığını söyledi.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 71. yılı olan 10 Kasım dolayısıyla “Atatürk” işlemeli gömleklere talebin yoğun olduğunu vurgulayan Keskinel, Atatürk başta olmak üzere ay ve yıldız işlemeli gömleklere yoğun ilginin olması nedeniyle seri üretime geçtiklerini kaydetti.

Mağazada bulunan özel yapım bir nakış makinesi ile gömleklerin göğüs ve kol bölümlerine isim, logo veya amblem işleyebildiklerini anlatan Keskinel, “Tümünde kalite ve şıklık ön planda olan ürünlerimiz kişilere özel yapılabildiği gibi, şirket çalışanlarına özel olarak da tasarlanabilmektedir” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı