Gündem Haberleri

  Atatürk Havalimanı'nda görünmez kaza

  İSTANBUL DHA
  10.08.2012 - 10:03 | Son Güncelleme:

  İstanbul’dan Irak’a giden bir ailenin 5 yaşındaki oğlu Abdurrahman Mohammed, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Katı transit salonda oynarken en üst katta bulunan yürüyen merdiven boşluğundan iki kat aşağıya düştü. Yere çakılan Mohammed, ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

  Saat 00.10 sıralarında meydana gelen olay şu şekilde gelişti:

  Abdurrahman Mohammed, ailesi ile birlikte ülkesine gitmek üzere Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Katı’nda bulunan transit salonda uçağın kalkış saatini beklemeye başladı. Restoranların bulunduğu bölümde ailesiyle oturan Mohammed, tuvalet ihtiyacı için annesiyle birlikte üst kata çıktı. İhtiyacını giderdikten sonra aşağıya inmek için merdiven başına gelen Mohammed, annesinin elini bırakıp oynamaya başladı. Bu arada Abdurrahman Muhammed, yürüyen merdivenlerden kendisi inmek istedi. Ancak merdivenin başında dengesi kaybeden 5 yaşındaki Abdurrahman, aradaki yaklaşık 7-8 metre yükseklikteki boşluğa düşerek ağır yaralandı.

  Havalimanı sağlık hizmetleri veren Port Clinic doktorları tarafından ilk müdahalesi yapılan Abdurrahman Mohammed, ambulansla Bakırköy Doktor Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

   

   


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı