Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Atatürk Cumhuriyet’i gençliğe emanet etmekte haklıymış

  Ayşegül USTA / İSTANBUL
  08 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 08 Haziran 2013 - 01:44

  Ergenekon davasının dünkü oturumunda, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, savunmasını yaptı.

  Tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden video konferansla duruşmaya katılan Ersöz, şunları söyledi: “Son 10 günde Ata’sına, Cumhuriyetine, bayrağına, demokratik haklarına sahip çıkanların katıldığı olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve emniyet mensubuna Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyorum. Bugün ellerinde Türk bayrağı ile Atatürk’e demokrasiye ve Cumhuriyet’e sahip çıkan gençlerimiz yüce önderin, Cumhuriyet’i Türk gençliğine emanet etmekte ne kadar haklı olduğunu göstermektedir.

  İPİM ÇEKİLMEK İSTENİYOR

  Benim suçum Türkiye Cumhuriyeti’ni, milli birliği, beraberliği yok etmek isteyen tüm şer örgütlerine, terör örgütlerine karşı mücadele etmektir. Meslek yaşantım boyunca ve sonrasında beni öldürtmek isteyen çok taliplerim oldu. Kısmetim bağlı imiş öldüremediler. Hastalıklarım ve sağlık raporlarım dikkate alınmamakta, rahatsızlığım arttırılarak hukuk eli ile ipim çekilmek istenmektedir.” Savunmasına bir kez ara vererek ilaç alan Ersöz, mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese’nin geçmiş olsun demesi üzerine teşekkür etti.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı