Gündem Haberleri

  Atatürk anıtında harem- selamlık protesto

  Serkan KILINÇ/TRABZON, (DHA)
  04.12.2009 - 14:24 | Son Güncelleme:

  TRABZON’da Mazlum- Der’in önderliğinde toplanan İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Danıştay’ın ÖSS ile ilgili aldığı katsayı kararını, Atatürk anıtının altında harem- selamlık şeklinde toplanarak protesto etti.

  Atatürk Alanı’ndaki Meydan Parkı’nda Atatürk anıtı altında yapılan protesto eyleminde erkek öğrenciler bir tarafta, kız öğrenciler ise bir başka tarafta toplandı. Burada konuşan Mazlum-Der Trabzon Şube Başkanı Mehmet Çınar, Danıştay’ın kararına tepkilerini dile getirdi ve gelişmeyi, ‘Anayasal hak olan eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi’ olarak değerlendirerek, “Darbeci zihniyetin ve birifing alanların eseridir. Dün vicdan ile cüzdan arasında kalanlar, bugün hukukla ideolojileri arasında kalmaktadır” dedi.

  Çınar’ın konuşması sırasında İmam Hatip öğrencileri ‘Eğitim hakkımız engellenemez’, ‘Katsayı zulmüne hayır’ ve ‘Danıştay cinayet işledi’, ‘Danıştay şaşırma, sabrımızı taşırma’ gibi sloganlar attı. Öğrencilerin, ‘Hukuk danıştayca katledildi’, ‘Danıştay cinayet işledi’, ‘Doktor olmak istiyorum’ gibi pankartlar taşımaları dikkat çekti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı