Gündem Haberleri

  Atatürk anıtına çirkin saldırı

  Hasan ASLAN/SARAYKÖY(Denizli), (DHA)
  16.10.2008 - 20:17 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'nin Sarayköy İlçesi'nde yapımı devam eden ve 10 Kasım'da törenle açılması beklenen Atatürk Anıtı, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından tahrip edildi.

  Sarayköy Belediyesi binasının karşısındaki Atatürk Parkı'na Özel İdare tarafından yaptırılan Atatürk Anıtı'nın duvarındaki mermer, kırılarak tahrip edildi. Olay, sabah işe giden vatandaşlar tarafından fark edildi. Kırık mermerleri gören vatandaşlar, tepki göstererek, polise de haber verdi. Polis, anıta zarar veren kişi veya kişilerin yakalanması için bölgede çalışma başlattı.

  Sarayköy'ün CHP'li Belediye Başkanı Orhan Karaköse, geçen yıl ilçeye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan Atatürk büstü için ödenek istediklerini hatırlatarak, “Başbakan'ın talimatıyla Özel İdare tarafından 25 bin YTL ödenek ayrıldı. Atatürk Parkı'nda yapımına başlanan Atatürk Anıtı'nın çevre düzenlemesinde anıtın duvarları mermerle kaplandı. Dün kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce mermerler sert bir cisimle vurularak kırıldı. Yapımı bittikten sonra Atatürk büstü ve Çanakkale şehitliğini anlatan kabartmaların konacağı anıt, 10 Kasım'da törenle açılacaktı” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı