Gündem Haberleri

  Ataşehir'de tehlikeli gerginlik

  DHA
  10.09.2015 - 03:12 | Son Güncelleme:

  HDP Ataşehir İlçe Başkanlığı binasına giren bir grup, bina içerisindeki masalar, sandalyeler ve bilgisayarları 4. kattan aşağıya attıktan sonra ateşe verdi.

  Olay, saat 21.00 sıralarında Ataşehir İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, Adem Sokak'ta bulunan HDP Ataşehir İlçe Başkanlığı binasında meydana geldi. İddiaya göre, terör saldırılarını protesto etmek için caddede yürüyüş yapan bir grup, o sırada içeride kimsenin bulunmadığı HDP ilçe binasına saldırdı. Binaya giren saldırganlar, içeride bulunan masa, sandalye ve bilgisayarları 4. katta bulunan bürodan aşağıya attı. Sokağın ortasına atılan malzemeler daha sonra ateşe verildi. Saldırıda HDP'nin tabelası da tahrip edildi.
  Olay sırasında parti binası içinde hiçkimsenin olmadığı belirtildi.

  HDP Ataşehir İlçe Yöneticisi Pervin Tunbul, “Daha önce biz duyum aldık. Ümraniye ilçemize gittik. Oradan geldiğimizde, yürüyüş Kayışdağı'ndan buraya doğru geliyordu. Buralarda dolanmaya başladık. Buraya doğru geldiler, içeriye girdiler ve bütün eşyaları aşağıya attılar ve yaktılar. Camlardan aşağıya attılar. İçeride kimse yoktu" dedi.

  Ataşehirde tehlikeli gerginlik

  “AMACIMIZ KANIN DURMASINI SAĞLAMAKTIR"

  Daha sonra olay yerine gelen HDP Ataşehir HDP İlçe Eş Başkanı Nejdet Özçelik de, “Biz Halkların Demokratik Partisi olarak bu ülkede barışın teminatıyız. Biz bu ülkede demokrasinin teminatıyız. HDP bu ülke için son şanstır. Bu şansı değerlendirmek, aslında halklarımıza düşer. Kardeşlik HDP'den geçiyor. İlçe binamız yakıldı, yıkıldı, ama biz kitlemizi buraya taşımadık ve tepki göstermedik. Bizim amacımız kanın durmasını sağlamaktır. Bunun başka yolu da yoktur. Bunun üzerine kim kanla geliyorsa, bu ülkeye ihanet ediyor. Bu ihanetin merkezi bellidir. Seçim kaybetmekle dünyanın sonu olmuyor. Başkan olmamak da dünyanın sonu değildir. Eğer başkan olunca kan duracaksa, yarın kendisini başkan yapalım. Halkımızı sükunete davet ediyoruz. Partimizi sükunete davet ediyoruz" diye konuştu.
  Olaydan sonra gelen polis ekipleri saldırıyla ilgili araştırma başlattı.

  İZMİR'DE HDP BİNASINA SALDIRI

  Öte yandan, İzmir'in Karabağlar İlçesi’nde de son günlerde artan terör olaylarını protesto eden bir grup HDP İlçe binasına taşlı saldırıda bulundu.

  Hakkari’nin Dağlıca Bölgesi’nde ve Iğdır’daki bombalı saldırılar, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi İzmir’de de protesto edildi. Karabağlar İlçesi’nde toplanan yaklaşık 200 kişi protesto yürüyüşü sırasında önünden geçtikleri HDP Karabağlar İlçe Binasına taşlı saldırıda bulundu. Binanın camlarını kıran grup, HDP tabelasını söktü. Grup daha sonra bölgeden uzaklaşmaya başladı.

  Olay ilişkin bilgilerin sosyal medya üzerinden paylaşılması üzerine bu kez HDP’liler İlçe binası önünde toplandı. Polis ekipleri toplanan HDP’lilere müdahale edip bölgeden uzaklaştırmak istedi. Yaşanan arbede sırasında bir grup polise havai fişek attı. Olay anında partililerin arasından geçen taksi şoförü darp edildi. İsmi açıklanmayan taksici karakola giderek saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Çevik kuvvet ekibinin gönderilmesinin ardından bütün gruplar dağıldı.

  Etiketler: istanbul

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı