Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ataşehir'de 90 kök hint keneviri bulundu

  Sefa KIDIK-Ramazan EĞRİ/İSTANBUL, (DHA)
  08 Ağustos 2012 - 09:18Son Güncelleme : 08 Ağustos 2012 - 09:18

  ATAŞEHİR’de, bir binanın bahçesinde polis ekipleri tarafından 90 kök hintkeneviri bulundu. Hint kenevirleri dikili oldukları bahçeden söküldü.

  Edinilen bilgiye göre Kayışdağı Mahallesi Nihat Sokak 20 numaradaki 2 katlı binanın bahçesinden gelen kokular üzerine 155 polis imdat hattına ihbarda bulunuldu. Haber merkezi, anons yaparak önleyici hizmetler polisini olay yerine sevk etti. Polisler geldikleri adreste arama yapmaya başladı. Çevresi ağaçlarla çevrili bahçede yapılan aramada domates fidanları arasında Hint keneviri bitkisi ile karşılaştı. Uyuşturucunun hammaddesi olan hintkeneviri, yapılan tespitin ardından polisler tarafından tek tek toplandı. Polis tarafından çöp torbasına konulan hintkeneviri tutanak için polis merkezine götürüldü. Polis bahçe içindeki konteyneri de çilingir getirterek kapısını açıp içeri girdi. Konteyner içinde yapılan aramada suç unsuruna rastlanılmadı.

  TAVUK GÜBRESİ KOKUYU BASTIRIYOR

  Kim tarafından ekildiği öğrenilemeyen hint keneviri ekili bahçenin çevresindeki 2 adet kümes ve içindeki kanatlı hayvanlar dikkat çekti. Bir polis yetkilisi, hint keneviri bitkisinin çevreye yaydığı kokuyu bastırmak için tavuk gübresinin kullanıldığını belirtti. Olayla ilgili polis ifadesine başvurmak üzere binada yaşayan 2 kişi polis merkezine götürdü. Bu kişilerin hint keneviri yetiştirilmesiyle ilgilerinin olup olmadığı yapılacak sorgunun ardından ortaya çıkacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı