MERSİN HABERLERİ

Ataş yerleşkesi geleceğe taşınacak

DHA
04.04.2016 - 15:15Son Güncelleme :
DHA

Mersin'in yoğun bir yeşil alana sahip bölgesi olan 'Ataş Yerleşkesi' olarak bilinen bölgenin kente kazandırılması amacıyla Akdeniz Belediyesi ile Akdeniz Kent Konseyi işbirliğinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıda 30 hektarlık alana sahip yerleşkenin korunarak geleceğe taşınması için nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği konuşuldu.
Akdeniz Kent Konseyi Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Konsey Eş Başkanları Canan Yüce ile Faik Burakgazi, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Bedrettin Gündeş, akademisyenler ile meslek ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. ‘Ataş Alanı Uygulama-Kentsel Tasarım Projesi’ başlığı altında gerçekleşen toplantıda, yerleşke içinde yapılabilecek sosyal, kültürel donatı alanları masaya yatırıldı.
Akdeniz Kent Konseyi Eş Başkanı Faik Burakgazi, konsey olarak, geçtiğimiz aylarda Ataş yerleşkesi ile ilgili bazı çalışmaları olduğunu hatırlattı. Burakgazi, “Tabi bu özel bir mülkiyet, farkındayız. Ama yerleşkenin özel mülkiyet olması, onun Mersin'e mal edilmesine, geleceğe taşınmasına engel teşkil etmiyor. Kaldı ki Akdeniz Belediyesi'nin hukuki bir süreç takip ettiğini ve ciddi kazanımlar elde ettiğini de biliyoruz. Amacımız, Ataş Yerleşkesi'ni bütün Mersin'e, kent bileşenlerine ve kamuoyuna mal etmek" dedi.
Akdeniz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden Şehir Plancısı Leyla Özel ise sunumunda, Ataş yerleşkesinin fiziki özelliklerini, sahip olduğu yapıları ve yeşil dokuyu sinevizyon eşliğinde anlattı.

Ali Ekber ŞEN / MERSİN, (DHA)
AŞ(EŞ)(04.04.2016)(FOTOĞRAFLI)


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Ataş yerleşkesi geleceğe taşınacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ataş yerleşkesi geleceğe taşınacak haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı