« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atarım yolu acarım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fitili Ergün ateşledi

Penaltı atışlarına geçildiğinde Terim, futbolcularını çevresine toplayıp, ‘‘Kendine güvenen elini kaldırsın’’ dedi. Tereddütsüz ortaya atılan Ergün, doğum günü kutlamasını penaltı noktasında yaptı.

BÜYÜK GERİLİM

120 dakika süren zorlu mücadele golsüz bitmişti... Fatih Terim futbolcularını çevresine topladı. İki saat boyunca müthiş bir tempoyla verilen savaşa rağmen kupa inancıyla dimdik ayakta duran sarı kırmızılılara sordu: ‘‘Kendine güvenen elini kaldırsın. İlk penaltıyı kim atmak ister?’’

ÇOK RAHATTI

Bu gerilimli anda, Ergün Penbe o soğukkanlı ifadesiyle elini kaldırdı. Final maçının oynandığı gün doğum gününü kutlayan ve 29 yaşına basan Ergün, hocasına, ‘‘Birinci benim. Atarım ve yolu açarım’’ dedi. Rahat ve kendinden emin tavırlarıyla topun başına geçen yıldız futbolcu o anı şöyle anlatıyor:

HEYECAN YOKTU

‘‘Hocam sorunca baktım, kimse ilk penaltıyı atmaya hevesli değildi. Hemen, hiç de heyecanlanmadan penaltı noktasına gittim. Fazla gerilmeye bile gerek görmedim. Çünkü kendime güveniyordum. Topa rahatça vurdum ve ağlarda gördüm. Doğum günümde bu büyük anı yaşadığım için sevinçliyim.’’

TIKIR TIKIR ATTILAR

Ve aynen dediği gibi oldu. Ergün penaltıyı kullandı, kupaya giden yol açılıverdi. İkinci penaltıyı Hakan Şükür mermi gibi kaleye gönderdi. Ardından Ümit, idman rahatlığı içindeki vuruşuyla Seaman'ı ters köşeye yatırdı ve son penaltı atışında Popescu UEFA Kupası finaline noktayı koydu.


Bunları da Beğenebilirsiniz