ZONGULDAK HABERLERİ

Atanamayan Sağlık Çalışanları Doğu Ve Güney Doğuda Gönüllü Çalışmak İstiyor

IHA
14.09.2015 - 17:43Son Güncelleme :

ATAMASI YAPILMAYAN SAĞLIKÇILAR PLATFORMU KURUCU VE SÖZCÜSÜ ARAS ALİ ALTINTAŞ, ATAMA BEKLEYEN SAĞLIKÇILAR OLARAK DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA TÜM İLLER, İLÇELER VE KÖYLERDE ÇALIŞMAYA HAZIR OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformu Kurucu ve Sözcüsü Aras Ali Altıntaş, atama bekleyen sağlıkçılar olarak Doğu ve Güneydoğu’da tüm iller, ilçeler ve köylerde çalışmaya hazır olduklarını söyledi.
Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformu Kurucu ve Sözcüsü Aras Ali Altıntaş, yaptığı açıklamada personel ihtiyacının olduğu Doğu ve Güneydoğu’da ki tüm iller, ilçeler ve köylerde çalışmaya gönüllü olduklarını ifade etti. Batı illerinde çalışan ve Doğu görevini bitirmiş olan personeli tekrar oraya görevlendirme ile göndermek yerine kendilerine yönlenilmesini talep eden Altıntaş, "Kurmuş olduğumuz platform, atama bekleyen ve sayısı 300 bine dayanan sağlıkçıların atamalarının yapılmasını hedefleyen gönüllü bir yapılanmadır. Bu konuda aylardır canla başla mücadele etmekteyiz. Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre; Sağlık Bakanlığı ülkenin Batı illerinde görev yapan yardımcı sağlık personeli için gönüllülük ilkesine bağlı kalmak sureti ile Doğu illerinde görevlendirme yapılmasını, şayet gönüllü bulunmaz ise kanuni çerçeve içerisinde 6 aya kadar Doğu’da geçici görevle çalıştırılmalarına dair bir çalışma başlatmakta. Bizler Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformu olarak, başta Sağlık Bakanı olmak üzere Sayın Başbakanımıza hükumet yetkililerine ve muhalefet parti yetkililerine sesleniyoruz. Ataması yapılmayan ve sayısı 300 bine dayanan sağlıkçılar olarak bizler, personel ihtiyacının olduğu Doğu ve Güneydoğu illerindeki tüm illerde ilçelerde köy ile mezralarda çalışmaya gönüllü ve hazırız. Batı illerinde çalışan ve Doğu görevini bitirmiş olan personeli tekrar oraya görevlendirme ile göndermek yerine bizleri ihtiyaç duyduğunuz her yerde atama sureti ile çalıştırabilirsiniz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Atanamayan Sağlık Çalışanları Doğu Ve Güney Doğuda Gönüllü Çalışmak İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 17 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atanamayan Sağlık Çalışanları Doğu Ve Güney Doğuda Gönüllü Çalışmak İstiyor haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:44
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı