"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Atamayana atarlar

CAMİAMIZIN en mümtaz (!) kişisi, demokratik (!) Federasyon Başkanı Turgay Demirel’in gözünden düşmüş Orhun Ene ile gözüne bir türlü girememiş Ergin Ataman ‘kim daha yaman’ final serisine başladılar.

CAMİAMIZIN en mümtaz (!) kişisi, demokratik (!) Federasyon Başkanı Turgay Demirel’in gözünden düşmüş Orhun Ene ile gözüne bir türlü girememiş Ergin Ataman ‘kim daha yaman’ final serisine başladılar. Kalburun üstünde sona kalan bu iki koç da, tıpkı ligdeki bütün kulüpler gibi, çapulcudurlar. Ortak paydaları ‘ben yaptım oldu’cu Demirel’e direnmiş olmalarıdır. Ene bir daha, Ataman ise hiçbir zaman Milli Takım koçu olamayacaklardır. Demirel kader arkadaşı Bogdan Tanyevic’in Milli Takım’da devamına dayata dursun biz gündemimize bakalım.

Fark var!

Malum yarı finaller başlamadan serilerde gel-git’ler yaşanır ama ‘Cimbom Şampiyon’ demiştim. Banvit, Anadolu Efes’i ayıklayarak yanılttıysa da lafımın arkasındayım. Cimbom kadro kapasite ve kalite farkıyla birkaç gömlek üzerinde rakibinin.
Akıllı seçim İzzet Türkyılmaz koçunun tanıdığı ilk beş şansını iyi kullanarak Banvit’i taşıyan, oyunda tutan oyuncu olurken işler başta Banvit’in istediği gibi gitti. Ancak Cimbom uzun süre geriden takip ettiği rakibini içerden yıkamayınca, Gordon, Markoishvilli ve Arroyo’nun 11’de 5 üçlük performanslarıyla devre sonunda yakalıyarak odaya 38-37 önde gitmeyi başardı.

Arroyo resitali

‘Ne me lazım bakarsın son çeyrekte azarlar’ endişesiyle olsa gerek suskun Arroyo sazı eline alarak, atıp attırarak, Banvit’le araya 14 sayılık farkı yerleştirerek girdi son çeyreğe ve Banvit’in tutukluğu sürünce maçı aldı götürdü Cimbom. Gecenin özeti; Dış atışa bakan Banvit 16’da 2, yüzde 12 atarken Cimbom 11’de 7 yüzde 64 başarı sağladı. Tabii ki sadece bu değil Galatasaray Banvit’i sert savunmasıyla tam anlamıyla hapsetti, ufaladı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI