« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Atamayana atarlar'

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, 'Atamayana atarlar' deyimi bir kez daha gerçek oldu” dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer  Akyüz, Galatasaray karşısında girdikleri net gol pozisyonlarına rağmen sahadan  mağlup ayrıldıklarını belirterek, “Galatasaray maçında 'Atamayana atarlar'  deyimi bir kez daha gerçek oldu” dedi.

Akyüz, yaptığı yazılı açıklamada, ligin ilk yarısının son maçı olan  Galatasaray mücadelesine mutlak puan için çıktıklarını vurgulayarak,  “Oynadığımız futbol ve ortaya koyduğumuz mücadele ile de bunu ispatladık. Ancak  girdiğimiz net gol pozisyonlarından yararlanamayınca, 'Atamayana atarlar' deyimi  bir kez daha gerçek oldu. Galatasaray gibi şampiyonluğa oynayan güçlü bir takımla  kendi sahasındaki bir maçta bulduğunuz bu kadar net pozisyonları gole  çeviremezseniz, tabii ki puan alma şansınız olmaz. Özellikle ikinci yarıya çok  iyi başlayan takımımızın üst üste bulduğu üç net gol pozisyonunun hiçbirinin gol  olmaması sadece şanssızlıkla izah edilemez. Ancak yapacakta birşey yok” diye  konuştu.

Takımın ortaya koyduğu mücadeleden memnun olduklarını ifade eden basın  sözcüsü Muammer Akyüz, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz kaybedilen puanların yanında futbolcularımızın ortaya koyduğu  mücadelenin karşılığını alamamalarına da üzülüyoruz. Bu arada kaçan gollerimize  üzülmekten, hakemin Arda'yı iki sarı karttan niçin atmadığını dahi gündeme  getirmiyoruz. Bu konudaki takdiri değerli yazar ve yorumcularımıza bırakıyoruz.  Şimdi her takım gibi bizde ikinci yarıya daha iyi hazırlanmak, ilk yarıdaki  eksiklerimizi, gerek futbolcu transferi şeklinde, gerekse çalışmalarımızla en iyi  şekilde değerlendirerek, 2009-2010 sezonunu ilk beş arasında bitirmek istiyoruz.  Amacımız Avrupa kupalarından birinde ülkemizi temsil etmektir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz