« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ataman'la birbirimizi ezberledik

Porto Rikolu yıldız, “Euroleague için konuşmak erken olsa da takım ruhunu yakalarsak,son 8 ya da Final Four’a kalırız” dedi.

Röportaj: Tolga YENİGÜN
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’ın Porto Rikolu yıldızı Carlos Arroyo, “Ergin Ataman çok başarılı ve iyi bir koç. Bu 4. yılımız olacak ve artık birbirimizi ezberledik. Hocanın oyun içerisinde savunmada da hücumda da ne istediğini en iyi ben biliyorum” dedi.
G.Saray Liv Hospital’ın medya gününde bir araya geldiğimiz Arroyo, geçen seneye kıyasla rotasyonlarının güçlendiğine dikkat çekerken, “Sezona iyi başlamak ve sezon ilerledikçe iyi bir takım olmak önemli. Takım olarak oyunumuzu beraberce geliştirmeliyiz.

‘Bu sene daha güçlüyüz’

Aramıza yeni oyuncular katıldı bu şartlar altında takım olmak zaman alır. Ancak tabii ki herkesin beklentileri var. Bizim de takım olarak bu beklentileri karşılayacak tecrübemiz var. Dediğim gibi önce takım olmak sonra maç maç konsantre olmak gerek. Bunu yapabilirsek başarı zaten gelecektir. Bu hemen oluşacak bir şey değil, geçen seneye göre daha güçlüyüz ama zamanla takım olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu..

‘Sakatlık geçen yıl en büyük kabusumuzdu’

Türkiye Ligi’ndeki hedeflerinin yine şampiyonluk olduğunu belirten Porto Rikolu şöyle devam etti: “Euroleague hakkında konuşmak için henüz erken, ama biz takım olgusunu yarattıktan sonra, Final 8 ya da Final Four’u amaçlıyoruz. Bu tarz önemli işleri yapmak için hücumda ve savunmada iyi takım olmak gerekiyor. Geçen sezonki gibi sakatlık kâbusu yaşamazsak Türkiye’de de mutlu sona ulaşırız.”

‘Bütçe düştü kalite yükseldi’

KOÇ Ergin Ataman, “Geçen yıla göre bütçemizi daha aşağı çektik ama kalitemizi yükselttik. Her mevkide alternatiflerin olduğu bir kadro kurduk” dedi. Geçen sezon sakatlık yüzünden sıkıntı yaşamalarına rağmen Euroleague’de son 8’e kaldıklarını vurgulayan Ataman, Milli Takım içinse “12 Dev Adam’ın Türkiye’deki imajını geri kazandık” ifadesini kullandı.

İspanya’da müthiştik

SİNAN Güler, “Ev sahibi İspanya’nın çeyrek finalde elendiği bir Dünya Kupası’nda çeyrek final oynamış olmak yaptığımız işin büyüklüğünü gösteriyor” dedi. G.Saray’ın Euroleague’de oynadığı sürece hedeflerinin yüksek olmama ihtimali yok. Amacımız Euroleague’de başarılı olmak, Türkiye Ligi’nde de şampiyon olmak istiyoruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz