« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ataman'ı şaşırtan oyuncular

Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman karşılaşmada bazı oyuncularının beklenen performansı sergileyemediğini söyledi. Maça çok kötü başladıklarını, bunun nedenini de anlayamadıklarını dile getiren tecrübeli antrenör, şunları kaydetti:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

''Final serisinde bu kadar düşük bir tempoyla maça başlamamız, bizi açıkçası çok demoralize etti. Maçın ilk yarısında, genelde iyi yaptığımız hiçbir şeyi yapamadık. İkinci periyotta Fenerbahçe Ülker de biraz kötü oynayınca, devreye, kapatabileceğimiz bir farkla girdik. İkinci yarıda ise gerçek tempomuzu ortaya koyduk. Oyunu dışarı yıkarak skor bulmaya çalıştık. Özellikle Smith ve Rakocevic'in skorer kimlikleriyle maça ortak olduk. Deplasmanda bunu yapmak kolay değil, ancak maçın başını ve sonunu bugün kötü oynadık.''

Karşılaşmanın, kalite açısından olmasa da mücadele anlamında iyi olduğunu vurgulayan Ataman, ''Sonlara doğru Rakocevic'in yaptığı iki top kaybı, avantajı Fenerbahçe Ülker'e geçirdi.

Ender ve Kaya'nın performansları bizi şaşırttı. Önceki maçın en iyileriydiler. Bu istikrarsızlık bizi şaşırttı, beklemiyorduk. Thornton'u çok arayacağız. Yine bütün aksiliklere rağmen maçı son saniyede kaybettik. Bu hatalardan ders çıkarıp, önümüzdeki maçı kazanmaya çalışacağız'' şeklinde konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz