« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ataman: Önemli bir derbi kazandık

Beko Basketbol Ligi'nde güçlü rakibi Fenerbahçe Ülker'i 80-67 yenen Efes Pilsen'in antrenörü Ergin Ataman, önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ataman, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, zor bir dönemden geçtiklerini belirterek, “Önemli derbi kazandık, oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Hafta içinde ULEB Avrupa Ligi'nde deplasmanda Unicaja Malaga karşısında uzatmada şanssız bir mağlubiyet aldıklarını ifade eden Ergin Ataman, şunları söyledi:

“Çok zorlu bir seyahatin ardından 1 saatlik antrenmanla bu maça çıktık. Tüm konsantrasyonumuzla akıllı oynadık. Oyun hep bizim kontrolümüzde geçti ve iyi savunma yaptık. Klasik bir Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker maçı oldu. Geri düştüğümüzde Sinan'ın çok katkısı oldu. Ayrıca oyunu dışarı yıkıp Shumpert yokken Nachbar'dan çok iyi faydalandık. Bu galibiyet bize moral oldu.”

-TANJEVİÇ: “KONSANTRASYON EKSİKLİĞİNDEN YENİLDİK”-

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjevic ise iki takımın da iyi mücadele ettiğini, son iki dakikada konsantrasyon eksikliğinden yenildiklerini söyledi.

Tanjevic, maçtan sonra basın toplantısında, son iki dakikaya kadar başa baş oynadıklarını belirterek, “Son iki dakikada skor kırıldı. Konsantrasyonumuzun yoğun olmadığı zamanlarda maçı kaybettik” dedi.

Preldzic'in yokluğunu bugün hissettiklerini anlatan Tanjevic, “Onlarda da Shumpert yoktu, ama Nachbar onun görevini yaptı. Bugün Ender ve Sinan maçı Efes Pilsen'e getirdi. Mirsad'ın yokluğunu da hissediyoruz, bu bizim için önemli bir eksiklik” şeklinde konuştu.

Kadroda yer almayan Preldzic'in neden oynamadığıyla ilgili bir soru üzerine Tanjevic, şunları söyledi:

“Bugün Preldzic'i oynatabilirdik ama doktorlar dinlenmesini söyledi. Ancak onu temel olarak Montepaschi Siena maçına saklamak istiyorduk. Hastalığının getirdiği güç kaybı olacaktır ama Montepaschi Siena maçında bize 10-15 dakika yardımı olacağını düşünüyorum. Preldzic olsaydı oyun kurucu olarak onu oynatmak ve diğer uzunlarla oynamak benim sevdiğim basketboldu. Uzunlarımız attığı serbest atışları sayıya çevirseydi farklı olabilirdi. Greer'in performansından memnunum, ama savunmayı çok daha iyi yapmasını bekliyorum. Mrsic de daha tam formda diyemem. Sezon başında yaklaşık 1 ay sakatlığı vardı. Solomon'un yokluğunda o biraz daha sahada yer alacak ve daha fazla sorumluluk alacak.”

Bu arada, maç sonunda Efes Pilsen'de, 26 yaşına giren Sinan Güler'in doğum günü kutlandı. Sinan, taraftarların getirdiği pastayı kesti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler