« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ataman: Her takım kadar şampiyonluğa adayız

Beko Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Efes Pilsen'in antrenörü Ergin Ataman, bu hafta başlayacak olan lige hazır olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ergin Ataman, yaptığı açıklamada, Beko Basketbol Ligi'nin bu sezon çok zorlu geçeceğini belirterek, “Bu sene zor bir maraton olacak. Türkiye liginde ciddi takımlar var. Biz de kadromuzda önemli bir revizyon yaptık. Hazırlıklarımız tamam. Lig öncesi 20'ye yakın maç oynadık. Zaman içinde daha iyi olup son yıllarda kaybedilen Türkiye Ligi şampiyonluğunu yeniden Efes Pilsen'e kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

“AVRUPA LİGİ'NDE DE HEDEFİMİZ BÜYÜK”

Ataman, Avrupa Ligi'nde de hedeflerinin büyük olduğunu kaydederek, “Kendimizi, bu ligdeki her takım kadar şampiyonluğa aday görüyoruz. Öncelikle gruptan çıkmalıyız. Grupta ciddi takımlar var. İlk maçımızı Partizan ile oynayacağız. Partizan çok tehlikeli bir takım. Sakatlığı bulunan Kasun da bu maçta bizimle olamayacak. Her şeye rağmen İstanbul'daki maçı kazanmalıyız” dedi.

ÖZERHUN: “İYİ BAŞLAMAK İSTİYORUZ”

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun ise lige iyi başlamak istediklerini ifade ederek, “Kasun ve Kaya gibi önemli oyuncularımızın
sakatlıkları var. Kaya'yı ilk maça yetiştirmeye çalışacağız. Bunlar tabii ki bizim için bir mazeret değil. İyi bir takım kurduğumuza inanıyoruz. Lige iyi başlamak zorundayız. Bunun için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Avrupa Ligi'nde zorlu bir grupta olduklarını belirten Özerhun, “Çok dikkatli olmalıyız. Avrupa Ligi'ndeki tüm takımlar birbirinden güçlü. Sezon boyunca iyi basketbol oynamak istiyoruz” dedi.

KAYA: “ZOR BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR”

Efes Pilsen'in milli oyuncusu Kaya Peker ise zor bir sezonun kendilerini beklediğini söyledi.

Kaya, hem Avrupa hem de Türkiye liginde çok kaliteli ekipler bulunduğunu belirterek, “Hedeflerimiz büyük. Efes Pilsen'in her zaman için hedefleri kupa almaktır. İyi bir ekip kurduk. Son nüanslar kaldı; iyi takım olmak, birlikte oynamak; savunma yapmak. Bunları da yapabilecek kapasitede oyunculardan kuruluyuz” diye konuştu.

Sakatlığı nedeniyle 10 gündür takımdan uzak kaldığını anlatan Kaya, “Sakatlığım şu anda iyi gibi gözüküyor. Oynamak istiyorum. İnşallah bir sorun çıkmaz” dedi.

SİNAN: “ÖZLENEN BAŞARILARA ULAŞACAĞIZ”

Efes Pilsen'in yeni transferlerinden Sinan Güler ise çok iyi bir tempo ile hazırlandıklarını kaydederek, “Lig'de, Avrupa Ligi'nde ve Türkiye Kupası'nda, hem Efes Pilsen tarafından özlenen başarılara, hem de bizim istediğimiz başarılara ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
Efes Pilsen'e kısa sürede adapte olduğunu belirten Sinan, “Adapte olmamdaki en kolay nokta Ergin ağabeyin antrenör olması ve Kaya ile Shumpert'in takıma dahil olmasıydı. Milli takımda Efes Pilsen'den 6 oyuncunun bulunması bu adaptasyonu daha da kolaylaştırdı. Takım olarak herkes birbiriyle uyum içinde. Bu da başarıyı getirecektir” şeklinde konuştu.

Sinan, Avrupa Ligi'nde ilk kez oynayacağını da hatırlatarak, “Avrupa liginde ilk tecrübem olacak ve heyecanlıyım. Zorlu bir gruptayız ve amacımız ilk önce gruptan çıkmak” diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler