« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ataman: Cüneyt Çakır futbolcuyu geriyor

Galatasaray’ın, Fenerbahçe’yi 3-2 yenerek Süper Kupa’yı kazandığı maçta en çok konuşulan olay, sarı kırmızılıların hırçın futbolcusu Engin Baytar’ın, kendisine kırmızı kart gösteren Hakem Cüneyt Çakır’ın boğazına sarılması olurken, Çakır’ın beş yıl önce benzer bir olayı yaşadığı bir diğer futbolcu olan kaleci Bülent Ataman, konuya ilginç bir yorum getirdi.

Ulaş SAĞ/İZMİR,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Manisaspor forması giydiği 2006-07 sezonunun 25. haftasında, takımının Sakaryaspor’a 3-0 yenildiği maçın 37. dakikasında sinirlenen tecrübeli kaleci, Cüneyt Çakır’a, Engin Baytar’ın benzeri bir saldırıda bulunmuştu. O dönem 20 maçlık rekor ceza alan, daha sonra Tahkim’de cezası 12 maça inen “Eşkıya” lakaplı Bülent, “Cüneyt Çakır, sahada futbolcuyu inanılmaz geren, futbolcu psikolojisinden pek anlamayan bir hakem. İtici bir tarzı var. Kart göstererek otorite kurmaya çalışıyor. Bu yönteme saygı gösterilebilir, ancak sarı kart gösterirken öyle davranıyor ki, ister istemez kırmızı kart noktasına geliyorsunuz” dedi.

Futbol hayatını 2. Lig ekibi Fethiyespor’da sürdüren 38 yaşındaki kaleci, “Benim beş yıl önceki davranışım doğru olmadığı gibi Engin’in davranışı da doğru değil. Ancak Türk futbolunun en iyi hakemi olarak gösterilen Cüneyt Çakır’ın sık sık futbolcularla bu tür diyaloglar yaşaması da göz önüne alınmalı. Niye diğer hakemler böyle gerginlikler yaşamıyor diye düşünülmeli” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz