« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ataman: Çok hata yaptık

Ülkerspor Antrenörü Ergin Ataman, 79-72 kaybettikleri Panathinaikos maçıyla ilgili olarak, çok istekli, agresif ve sert bir oyun oynadıklarını ancak çok hata yaptıklarını ve kaybettiklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"KÖTÜ BAŞLADIK"

Yunan temsilcisi karşısında oyuna kötü başlamalarına rağmen tempoyu istedikleri noktaya çektiklerini ifade eden Ergin Ataman, “3. periyodun ortasında öne geçmeyi de başardık. Ancak özellikle Lakoviç'in biz öndeyken bulduğu 2 dış atış bizi oyundan düşürdü. Artık geriye dönüp bakmamalıyız. Bu maç zaten kolay bir maç değildi. Panathinaikos, kendi sahasında sadece CSKA Moskova'ya yenilmiş bir takım” dedi.

"PAU CERAMICA FİNAL"

Gelecek hafta yapacakları PAU Ceramica maçının kendileri için final niteliğinde olduğunu ifade eden Ataman, “Rakibimizi deplasmanda yenmiştik. Bu maçı kazandığımız takdirde puan olarak PAU Ceramica'nın önüne geçip gruptan çıkmayı başaracağız. Kaybedersek ise gruptan çıkma şansımız çok azalacak. Takımın durumundan memnunum. Kendi sahamızda oynayacak olmamız bizim için avantaj. Tahmin ediyorum çok yoğun bir seyirci desteğimiz olacak. Ama bunlar galibiyetin garantisi değil” diye konuştu.

"ÇOK HATA YAPTIK"

Çok zorlu bir grupta yer aldıklarını tekraralayan Ataman, “Güçlü takımlarla oynadık. Kazandığımız maçların hepsini bu tarz oyunla kazandık. Ama bugün hücumda çok hata yaptık, çok fazla faul kaçırdık. Ayrıca Stombergas gününde değildi ve dış atışlarda başarılı olamadı” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz