Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ataman: Baş sorumlu oyuncularım

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 4. maçında Fenerbahçe Ülker'e yenilen Efes Pilsen'de antrenör Ergin Ataman açıklamada bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman ise yenilginin baş sorumlusu olarak  oyuncularını gördüğünü kaydetti, ancak hakemlerin de çalmadıkları düdüklerle  bunda etkili olduğunu iddia etti.

Ataman, belirli süreye kadar oyunda üstün tarafın kendileri olduğunu  vurgulayarak, “25. dakikaya kadar iyi oynadık. Fenerbahçe Ülker bu sırada  baskılı savunma yaptı. Bu sırada yaşadığımız top kayıpları kadar hakem üçlüsünün  çalmadığı düdükler de yenilgide etkili oldu. Maç, sanki bir arenada  gladyatörlerin savaşına dönüştü. Baş sorumlu olarak oyuncularımı görüyorum, ancak  birçok pozisyonda oyuncularım kendilerine temas olduğunu ve ellerine vurulduğunu  söylediler” dedi.

Tecrübeli çalıştırıcı, henüz her şeyin bitmediğini savunarak,  “Şampiyonluğun gittiğini düşünmüyorum. Geçen sezon 2-0'dan 4-2 öne geçip  şampiyon olmuştuk. Bu sezon 3-1'den şampiyon olacağımıza inanıyorum” diye  konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz