Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Atama...Transfer...

  Hürriyet Haber
  21.07.2001 - 15:43 | Son Güncelleme: 21.07.2001 - 15:43

   MCT´ye yeni danışman

  Bruce Henderson, Management Centre Türkiye´de (MCT) eğitim danışmanı olarak göreve başladı. Handerson, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), pazarlamanın temel kavramları ve ürün yönetimi konusunda eğitim verecek. Kariyerine Hoechst Chemical Group´da eğitim müdürü olarak başladı. Ardından BAT Industries bünyesine katılarak satış ve yönetim konularında eğitim verdi. Brown and Willamson´un ABD bölümünde çalıştıktan sonra Blue Chip firmasına geçti. Burada pazarlama müdürü ve genel müdür olarak çalıştı. Şu anda pazarlama şirketi Momentum Bec´in Güney ve Doğu Avrupa Bölgesi Direktörü olarak da görev yapıyor. 

  IPRA´ya Türk Başkan

  Global Tanıtım ve Halkla İlişkiler Kurucusu Ceyda Aydede Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) 2003 yılı Dünya Başkanı seçildi. 1994´ten bu yana IPRA Konsey Üyeliği yapan Aydede, 1997´de IPRA Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Aydede, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği´nden mezun. İş yaşamına Arthur Andersen´de başladı. Migros´ta Halkla İlişkiler eğitimi aldı. ABD New Hempshire Hesser College´da parekendecilik iletişimi eğitimine devam etti. 1990´da Global Tanıtım Halkla İlişkiler şirketini kurdu.  

  Acıbadem´e iki transfer

  Acıbadem Sağlık Grubu´nda İnsan Kaynakları Direktörlüğüne Serhat Arten, Bilgi İşlem Direktörlüğüne ise Birol Sümer getirildi. İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu olan Erten, bankacılık sektöründe 10 yıllık bir kariyere sahip. Erten, İktisat Bankası ve Sümerbank´da İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Birol Sümer Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu. Marmara Üniversitesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bölümünde yüksek lisans yaptı. Kariyerine Netaş´da yazılım mühendisi olarak başladı. Son olarak Netaş Bilgi Teknolojileri ve Şube Dışı Bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcılığı yapıyordu. 

   Gel, danışmanlık yapacak

  Bilgi teknolojileri sektöründe 17 yıllık deneyimi olan Oğuz Gel, profesyonel yaşamına ´danışman´ olarak devam edecek. 1962 doğumlu Gel, olan Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi. İş yaşamına 1984´te NCR´da başladı. Kariyerine Digital Platform (Digiturk) ve Siemens Business Services´ta devam etti. Gel şu konularda danışmanlık hizmeti verecek: Pazarlama/CRM, pazar iletişimi, satış ve müşteri hizmetleri, bilgi teknolojisi, finansal ölçüm, eğitim programları.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı