ATAMA... TRANSFER...

Hürriyet Haber
15 Aralık 2001 - 14:49Son Güncelleme : 15 Aralık 2001 - 14:49


İlhan gitti Vest geldi

31 yıllık hizmet süresinden sonra emekli olan Türk Philips Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Atok İlhan görevini Fridus Vest'e devretti. 56 yaşındaki Vest, 1982-1986 yılları arasında Türk Philips'te ticaret müdürü olarak görev yapmıştı. Önceki görevi Philips Ev Aletleri ve Kişisel Bakım Ürünleri Grubu Güney Amerika bölge direktörlüğüydü. Vest, Türk Philips'te yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak görevine başladı.


Tarhan Frito Lay'de

Esra Tarhan, Frito Lay Türkiye'de pazarlama direktörü olarak göreve başladı. PepsiCo. International'a bağlı olan ve Türkiye'de Ruffles, Lay's, Doritos ve Cheetos markalarının üreticisi Frito-Lay Türkiye, Tarhan'ın katılımı ile pazarlama stratejisini geliştirmeyi planlıyor. Tarhan Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun. Üniversitenin ardından girdiği Unilever'de 10 yıllık tecrübesi var.


Türkalp, TÜTED Başkanı

Alcatel E-Ticaret Genel Müdürü Tayfun Türkalp, telekom sektörünün iş adamlarını bünyesinde toplayan Tüm Telekomünikasyon İşadamları Derneği TÜTED'in yönetim kurulu başkanlığına getirildi. Türkalp başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: A. Fatih Kerse, Arzu Nur Alpagut, Hakan Tomasoğlu, Murat Dikici, Mustafa Çalışkan, Mustafa Dinçer, M. Ziya Bolulu, Sinan Ersoy.


Time'a taze kan

Bilgisayar-telefon entegrasyonu üzerine teknoloji çözümleri sunan Time Communications yeniden yapılanma sürecinde Murat Çilingiler'i proje yöneticisi olarak kadrosuna kattı. Çilingiler, ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu. Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde master eğitimini sürdürüyor. İlk olarak Siemens'te, ardından Roche'ta ve SAP'de çeşitli görevlerde bulundu.


Balnak'ta görevler değişti

Balnak Ege Taşımacılık'ta dokuz yıl genel müdür olarak çalışan Nilgün Tiyanşan, bu görevinin yanı sıra Balnak Nakliyat genel müdürlüğü görevini de üstlendi. Tiyanşan, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun. Balnak Holding Bursa temsilciliği görevini sürdüren Volkan Bıkmaz ise Nilgün Tiyanşan'ın Balnak Merkez'e gelmesiyle birlikte Balnak Ege'nin şirket müdürü öldu. Bıkmaz, Eğe Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.


Lastikçilere Türk başkan

İngiltere İthal Lastik Üreticileri Birliği (ITMA) Başkanlığına, Lassa Avrupa Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Cüceloğlu getirildi. ITMA, 23 yıldır, Avrupa lastik sektörünün bilgi kaynağı ve hükümetlerle lobi faaliyetleri yürütüyor. Cüceloğlu, iş hayatına 1986'a Brisa'da başladı. 1997'de Lassa'nın Avrupa faaliyetlerini yürüten Londra merkezli EXSA-UK'nin lastik direktörü oldu.


Çiğdem Ertem SBS'te

Çiğdem Ertem, Siemens Business Services'de elektronik kamu hizmetleri direktörü olarak göreve başladı. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Ertem, Bilkent Üniversitesi'nde pazarlama ve iş stratejileri alanında MBA yaptı. Ute Holding, Merkez Bankası, Aselsan, Bilkent Holding şirketleri, Sevgi Holding'te satış, pazarlama alanlarında çalıştı. Son olarak Meteksan'da genel müdür yardımcılığı yapıyordu.


Yurtiçi Kargo'ya yeni yönetici

Yurtiçi Kargo'nun genel müdürlüğüne Dr. Nuri Üstündağ atandı. Atama, Yurtiçi Kargo'nun yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında gerçekleştirildi. Üstündağ, İstanbul Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans Programı'ndan mezun. Aynı üniversitede işletme yönetimi ve organizasyon doktorası yaptı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Çanakkale Seramik, Emlak Bankası ve Çukurova Grubu'nda çalıştı.


Teknoser'e teknik müdür

2001 yılında personel sayısını yüzde 200 oranında artıran Teknoser, Fatih Aygin'i teknik servis müdürü olarak kadrosuna kattı. 1986 yılından bu yana bilişim sektöründe ağırlıklı olarak müşteri hizmetleri alanında yöneticilik görevinde bulunan Aygin, son olarak Porcan'da müşteri hizmetleri müdürü olarak çalışıyordu. Aygin, Gazi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu.


IBM Türk'ten yurtdışına transfer

IBM Türk Yazılım Satış Destek Müdürü Jale Akyel, IBM, EMEA Güney Bölgesi Lotus Profesyonel Hizmetler'e yönetici olarak atandı. Milano'da görev yapacak. 1987'de ODTÜ'den yüksek lisans derecesiyle mezun olan Akyel, bir yıl sonra IBM Türk'te büyük sistemler uzmanı olarak göreve başladı. Lotus Profesyonel Hizmetler yalnızca Güney Bölgesi'nde 200'den fazla tecrübeli danışmandan oluşuyor.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı