ATAMA... TRANSFER...

Hürriyet Haber
17 Kasım 2001 - 11:12Son Güncelleme : 17 Kasım 2001 - 11:12


Nuhoğlu'na yeni görev

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu yeni kurulan 'Uluslararası Karadeniz Kara Taşımacılığı İşbirliği' Başkanı oldu. Nuhoğlu, yeni oluşumun Karadeniz bölgesi nakliyecilerinin iş hacimlerinin üst düzeye taşınmasında önemli bir rol üstleneceğini, bölgesel işbirlikleri sayesinde Türk nakliyecilerin daha geniş coğrafyalarda iş geliştirme imkanı bulacaklarını söyledi.

Dai ve ekibi BEA’de

BEA eSolutions, Türkiye'de Naci Dai ve ekibi ile eCommerce Services bölümünü oluşturdu. Boğaziçi Üniversitesi mezunu Dai, Kanada DalTech'te eğitimine devam etti. Carleton Üniversitesi'nde 'nesneye dayalı teknolojileri' konusunda doktora yaptı. 1999'da The Object People Türkiye'yi kurdu. BEA Systems'ın The Object People'ı almasıyla beraber çalışmalarına BEA'de devam ediyor.


Ovat AC Nielsen’de

Nihan Ovat AC Nielsen İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu olan Ovat, 1993'de Koç 2000 projesinde çevirmen olarak çalıştı. İnsan kaynakları kariyerine 1995'te Alcatel'de adım attı. 1997'de Frito Lay'e geçti. Burada değerlendirme ve kişisel gelişim merkezi uygulamasının başlatılması, performans yönetimine geçilmesi gibi çalışmalar yaptı.


Electrolux’e yeni başkan

Hans Straberg Nisan 2002'den itibaren Electrolux'un başkanlık görevini yürütecek. Şirkette 1983'te çalışmaya başlayan Straberg, 1987'de grubun bulaşık makineleri ve çamaşır ekipmanları bölümü sorumlusu oldu. 1992'de İsveç biriminde yer ve zemin bakımı operasyonlarından sorumlu genel müdür olarak atandı. 1998'den bu yana şirketin yönetim kurulu üyesiydi.


Denetim ve danışmanlık şirketi Andersen'in Türkiye ofisinde çalışan Fatih Berk, Nerses Keşişoğlu, İhsan Akar, Müşfik Cantekinler ve Esra Peri şirket ortaklığına terfi ettiler. Terfiden önce Fatih Berk stratejik danışmanlık, Nerses Keşişoğlu mali denetim ve danışmanlık, İhsan Akar yatırım fonları, Müşfik Cantekinler denetim, Esra Peri ise denetim bölümünde çalışıyorlardı.


IBM’den Motorola’ya

Kevin Loosemore, Motorola EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Başkanlığı'na atandı. Geçtiğimiz yıl IBM İngiltere Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevinden ayrılan Loosemore, Oxford Üniversitesi Politika ve Ekonomi Bölümü mezunu. Dünya genelinde 40 ülkede 21 bin çalışana sahip olan Motorola'nın gelirlerinin yüzde 22'si EMEA Bölgesi'nden sağlanıyor.


Turk Nokta Net’te atama

Ziya Erdem, Turk Nokta Net Genel Müdürü olarak atandı. Atanmadan önce şirketin genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Erdem, 1986'da San Diego Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Colemen College'den 'Science in Computer Information Science' diploması aldı. 1996-2000 arasında Türkiye'de teknoloji sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Erdem, İnternet Servis Sağlayıcıları Derneği kurucularından.


Koruyan WTO’da

Turizm Yatırımcıları Derneği Genel Sekreteri Nedret Koruyan, Dünya Turizm Örgütü (WTO) İş Konseyi Başkan Yardımcılığı'na getirildi. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Koruyan, DPT, İSO, Otokar, Doğan Holding, Milta, Ticaret Sigorta ve Universal Sigorta'da üst düzey yöneticilik yaptı. 140 ülkenin üye olduğu WTO'nın iş konseyi bölümünde iş dünyasını temsilen 350 üye bulunuyor.


Time’a taze kan

Özgür Yiğiter, Time Communication Pazarlama Müdürü oldu. ODTÜ Havacılık Mühendisliği'nden mezun olan Yiğiter, 1994-1997 arasında ODTÜ’den MBA derecesi aldı. Daha önce SEBIT'de pazarlama ve Erel Teknoloji'de stratejik pazarlama müdürlüğü yapan Yiğiter, şirketin önümüzdeki dönemde sektöründe daha da güçleneceğini belirtti. Time, çağrı merkezleri ve mobil haberleşme çözümleri üretiyor.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı