« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atalay Rize Stadı'nı inceledi

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ile uluslararası spor organizasyonlarından sorumlu Başkoordinatör Mehmet Atalay, 12 Ağustosta açılması planlanan Rize Stadyumu'nda incelemelerde bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür ile diğer ilgililerin eşlik ettiği Akgül ile Atalay, incelemenin ardından kısa birer açıklama yaptı.

Akgül, Rize insanının spora yatkın özelliğe sahip olduğunu bildiklerini belirterek, “Sayın Atalay'ın Gençlik ve Spor Genel Müdürü olduğu dönemde çok sayıda tesis, diğer illerde olduğu gibi bu ilimize kazandırıldı. Biz de aynı şekilde tesisleşmeye büyük önem veriyoruz. Rize bunu hak ediyor” dedi.

Söz konusu tesislerden biri olan Rize Stadyumu'nda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla 12 Ağustosta açılış yapmak üzere hazırlıkların sürdüğünü ifade eden Akgül, stadyumun isminin ne olacağı konusunda, “İsimler çok önemli değil. Önemli olan tesis kazandırmak. Bunu başardık. Kamuoyunun talebi üzerine isim konulabilir. Şu aşamada bir şey söylemek doğru olmaz. Zamana ve kamuoyunun taleplerinin nasıl ve hangi yönde gelişeceğine bakmak gerekir” görüşünü dile getirdi.

Atalay ise stadyum projesinin ilk örneğini Kayseri'de uyguladıklarını dile getirerek, “Bu tür projeler, gerek izleyici ve sporcular açısından, gerekse şehirlerin trafik yoğunluğunun azaltılması açısından çok büyük önem taşıyor. Bir tür takas sistemiyle uygulanan projeler sayesinde yeni tesislere sahip oluyoruz. Bu uygulamanın devam edeceğini umuyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler