Gündem Haberleri

  Atalay istifa etsin

  Hürriyet Haber
  15.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Deniz Feneri’yle ilgili “Köstebek Beşir Atalay’dır” açıklamasının ardından dün MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Başbakan Yardımcısı Atalay’ın hiçbir güvenirliği kalmadı. İstifa etmelidir” dedi.

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Deniz Feneri soruşturmasındaki köstebek tartışmasıyla Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın hiçbir güvenilirliğinin kalmadığını savunarak, “İstifa etmesi gerektiği açıktır” dedi. Vural, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
  Hükümet kapatıyor
  “Almanya’daki Deniz Feneri e.V davası hükümet tarafından kapatılmak isteniyor. Sürekli hükümet Deniz Feneri’nin üstünü örtmeye çalışmaktadır. Hangi ilişki ağları acaba Deniz Feneri’nin üstünün örtülmesini gerektirmektedir? Ne var içinde, niye bu kadar korkuyorsunuz, niye üstüne gitmiyorsunuz? Ey sayın savcılar, acaba Beşir Atalay’ın delilleri karartma yeteneği yok mudur? Beşir Atalay’ın köstebekliği PKK ile Habur’da başlamış. Köstebek, cumartesi günü Atatürk Orman Çiftliği’nde Habur’da devlet töreni hazırlanması için Mehdi Eker, Ahmet Türk’le birlikte bir araya gelmiş. Köstebek oralarda çalışıyormuş meğer. Sen devlet misin, bakan mısın? Bu süreçler dikkate alındığında artık hiçbir güvenirliği kalmadığı ve istifa etmesi gerektiği açıktır. Hangi taşı kaldırırsanız kaldırın altından Beşir Atalay çıkıyor.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı