ARDAHAN HABERLERİ

Atalay, ’’Ak Parti’nin En Temel Vasfı Millet Bütünlüğünü Korumak Ve Gözetmektir’’

IHA
19.10.2015 - 14:17Son Güncelleme :

AK PARTİ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ORHAN ATALAY, ''AK PARTİNİN EN TEMEL VASFI MİLLET BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUMAK VE GÖZETMEK'' OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

AK Parti Milletvekili Orhan Atalay, ’’AK Parti’nin en temel vasfı millet bütünlüğünü korumak ve gözetmek’’ olduğunu söyledi.
Atalay, Ardahan siyaset tarzında her türlü baskı, şantaj, istismar ve manipülasyon gibi ucuz ve o oranda gayri meşru araç ve yöntemlerden arınarak yeni döneme gireceklerini beklerken, siyasetin ne yazık ki daha kötü kanallara saptırılmak, daha çirkin bir tarza evrilmek istendiğini ifade etti.
Ardahan’ın derin irfanı, engin tarihi ve dini-kültürel dokusu “Ucuz Siyasete” Prim Vermeyecektir diyen Atalay, ’’Ülke tarihinde hayatın her alanında gerçekleştirdiği devasa iyileştirmelerin yanı sıra, bizatihi siyaset yapma biçiminde de çıtayı bir hayli yükseltmiş, onu her türlü ucuz vasıtadan, istismardan ve ilkesizlikten arındırma yolunda ciddi mesafeler kat etmiş bulunan AK Parti´nin en temel vasfı millet bütünlüğünü korumak ve gözetmektir. Bunun içindir ki, ülkenin fiziki ve kültürel her coğrafi karesinde güçlü bir varlık gösteren yegane parti olma hüviyetine sahip olmuştur. Bu hüviyetini Ardahan´da da bariz şekilde korumuş bulunan Partimiz özellikle de tarihin bu evresinde ve bu coğrafyada toplumsal bütünlüğümüzün korunmasına azami derecede hassasiyet göstermektedir. Evet, seçmen sayısı itibariyle küçük ölçekli yerlerde siyaset yapma biçiminde çoğu zaman ilkesel davranılmadığı, bireysel çıkar odaklı basit yol ve yöntemler izlendiği gerçeğine ne yazık ki, Ardahan’da da rastlamaktayız. Hatta vatandaşın ülke yönetimini belirlemek kadar büyük bir önemi haiz olan oyunu parayla satın almaya teşebbüs edecek kadar seviye kayıplarına rastladığımız da oldu. Ardahan siyaset tarzında her türlü baskı, şantaj, istismar ve manipülasyon gibi ucuz ve o oranda gayri meşru araç ve yöntemlerden arınarak yeni döneme gireceğimizi beklerken, siyasetin ne yazık ki daha kötü kanallara saptırılmak, daha çirkin bir tarza evrilmek istendiğini görüyoruz. “Daha kötü ve daha çirkin” denilen şey ise, toplumsal bütünlüğümüze tahrip gücü yüksek habis tohumlar eken etnik, mezhebi ve coğrafi milliyetçilik tehlikesi taşıyan kelime ve cümlelerdir. Eminim ki, asırlardır Türkü, Kürdü, Sünni ve Alevisiyle kadim kardeşlik, birlik ve beraberlik örneğinin en güzel biçimini yaşatmış Ardahan´ın derin irfanı ve engin tarihi tecrübesi her karışında şüheda fışkıracak bu aziz topraklarda özünde bölücü nitelikleri taşıyan habis tohumların ekilmesine de , yerleşmesine de izin vermeyecektir.’’ Şeklinde konuştu.
Atalay, hangi aidiyete mensup olursa olsun insana hizmet merkezli siyaset tarzımızı, kardeşlik çınarımızın kök ve dallarını sağlıklı tutmanın ve beslenmenin gerekliliğini, olması gereken ölçütün yararlılık ilkesinden geçtiği inancımızı koruyacağız dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Atalay, ’’Ak Parti’nin En Temel Vasfı Millet Bütünlüğünü Korumak Ve Gözetmektir’’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atalay, ’’Ak Parti’nin En Temel Vasfı Millet Bütünlüğünü Korumak Ve Gözetmektir’’ haberi güncellenecektir.

  ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ
  08 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   15:19
  • Akşam
   17:49
  • Yatsı
   19:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı