« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atalay: 12 Dev Adam inanılmazı başardı

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, A Milli Basketbol Takımı'nın Katar'ı 76-69 yendiği maç sonrası “Bütün Türkiye basketbolcularımızı gönülden destekliyor. Oyuncularımız, genç kadromuzla inanılmazı başardılar” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Japonya'da daha önce de büyük başarılar elde ettiklerini hatırlatan Atalay, “Futbolda Dünya Kupası'nda 3. olduk. Şimdi basketbolumuz da aynı yolu tutturdu. Takımımızın gidişi de bu başarıyı elde edecek gibi. Ama çok güçlü takımlar var. Hiç bir maç oynanmadan kazanılmaz. Oyuncularımız, genç kadromuzla inanılmazı başardılar. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Oyuncularımız daha işlerinin bitmediğini söylüyorlar. Onlara inanıyoruz ve tam desteğimizle arkalarındayız” dedi.

Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez ise şu ana kadar oynadıkları 4 maçtan da galibiyetle ayrıldıklarını hatırlatarak, “Yunanistan maçı bizim açımızdan çok önemli. Çünkü grupta ilk sırayı almak bize büyük bir avantaj getirecek. Takımda birkaç sakat oyuncu var, ancak bütün oyuncularımız oynamak istiyor. Sakat olan oyuncularımız bile sahada olmak ve canla başla mücadele etmek istiyor. Zaten artık Türk basketbolu bu ekolle birlikte gidecek” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz