Ataköy Aslı Çakır Alptekin spor salonu

15 Ağustos 2012 - 22:49Son Güncelleme : 15 Ağustos 2012 - 11:36

Londra Olimpiyatları’nda 1500 metre kadınlar yarışında olimpiyat şampiyonu olan Aslı Çakır Alptekin’in adı artık salonda da yaşayacak…

Ataköy’de yaptırılan ve Mart ayında Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na ev sahipliği yapan kapalı salona olimpiyatlarda Türkiye’ye ilk atletizm altın madalyasını kazandıran Alptekin’in ismi verildi..

Aslı Çakır Alptekin bu akşam canlı yayınına katıldığı bir televizyon programında salona kendi adının verildiğini söyledi..

Olimpiyat şampiyonu sporcumuz Mart ayındaki şampiyonada 1500 metrede dünya 3’üncülüğünü kazanmış ve bu da Türkiye’nin salon dünya şampiyonalarında ilk bronz madalyası olmuştu.

Bilindiği gibi Sinan Erdem Spor Salonu’nun hemen arkasında inşa edilen salon, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na ev sahipliği yapmış,  ancak çeşitli tartışmalara rağmen bugüne kadar herhangi bir isimle anılmamıştı.

Salon aynı zamanda Atletizm Federasyonu'nun kullanımına da verildi..

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 22 Yorum }
 • Kenan DEMIR 15.8.2012 14:40:10
  Ne kadar gormedik bir millet olduk, aldigimiz toru topu iki altin ne yapacagimizi sasirdik. Cin yada amerika her olimpiyat sonrasi boyle seyler yapsa ne komik olur degilmi.
 • EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK 15.8.2012 14:27:24
  Sn.Emrah erdem erdal ! Mantık olarak haklısınız ama yanıldığınız bir nokta var.ABD bir tüketim ve reklam ülkesidir.Phelps'in adını bir havuza vermek için önce kendisinden izin almanız üstüne de birkaç milyon dolar isim hakkı vermeniz lazım.Orada havuzlara insan değil kasaba, şehir ismi verilir.
 • özkan BORCALİ 15.8.2012 10:43:55
  ben böyle saçmalık görmedim...inanamıyorum ,tamam gözlerimiz doldu,ağladık ,sevindik.bunlar için sonsuz teşekkürler ama bu ağır bir karar bu ülkede o ismi hak eden başka yüzlerce insanımız var..aslı daha devam etmesi lazım..bence eyamcılık bu başka bir şey değil..
 • atakan özdemir 15.8.2012 01:45:27
  Arkadaşlar bu dünyadaki en çok sıkan eğitim sistemlerinden birinin bizde olduğunu düşünürsek bu başarılar bile mucize. Dersane , okul derken vakit mi kalır spora? Bizi buna yapmaya zorluyorlar çünkü dersane kavramı çıktı artık başarı için.Ya okuyucaksın ya da sporcu olacaksın diyor büyüklerimiz.
 • yaşamtarzı pozitif 15.8.2012 01:34:34
  Neden yaşarken adı hiç bir yere verilmezmiş? Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın isimleri yaşarlarken her bir yerlere verilmedi mi? Futbolda Avrupa'da tek başarısı olmayanların heykelini bile dikmeye kalkmadılar mı? Dünyada müthiş itibarı olan olimpiyat şampiyonluğunu kazanmış ve haketmiştir.
 • zeki yuksel 15.8.2012 01:32:17
  vatani icin can veren hayatini kaybeden asker polis sehit olimpiyatlarda madalya alan kahraman olsun
Sayfa Başı
Haberlerrebiülevvel ayı önemigülümse yetergülümse yeter fragmanıgülümse yeter son bölüm fragmanıgülümse yeter yeni bölüm fragmanıgülümse yeter 19. bölüm fragmanıanne