MERSİN HABERLERİ

Atakent atıksu tesisi açılıyor

DHA
30.03.2017 - 12:00Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından Silifke İlçesi'nde yapılan Atakent Atıksu Arıtma Tesisi 31 Mart'ta açılacak.
Açılış töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın katılımı saat 17.00'de gerçekleştirilecek.
MESKİ'den yapılan açıklamada özellikle son yıllarda Atakent ve çevresinde nüfus yoğunluğu ve otel inşaatlarının artmasına dikkat çekilerek, yetersiz kalan mevcut Atıksu Arıtma Tesisleri’nde kapasite artırma çalışmalarının tamamlandığı belirtildi. Atakent’in daha temiz sahile kavuşabilmesi için Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesinin günlük 3 bin 600 metreküpten 5 bin 800 metreküpe çıkarıldığı ifade edilen açıklamada, ayrıca proses havuzlarının kapasitesinin de artırıldığına dikkat çekildi.

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Atakent atıksu tesisi açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atakent atıksu tesisi açılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı