ATAÇ Gürcistan'a iki hidroelektrik santrali kuruyor

AA
27.10.2011 - 15:56 | Son Güncelleme:

Antalya merkezli inşaat ve enerji şirketi ATAÇ Gürcistan’da hidroelektrik santrali kurmak üzere Gürcistan Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile bir protokol imzaladı.

 

26 Ekim 2011 tarihinde imzalanan protokole göre Gürcistan’ın Guria bölgesinde yapımı, sahipliği ve işletmesi üstlenilen hidroelektrik santrallerinin toplam kurulu gücü 40,6 MW olacak, Kapasitesi 65 MW’a kadar genişletilebilen santrallerin  inşasına Mayıs 2013’de başlanacak ve Ocak 2016’da tamamlanacak.

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan ATAÇ Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ataman, ATAÇ’ın Libya ve Cezayir’de yürüttüğü müteahhitlik işlerinden sonra Gürcistan’da başlayacakları enerji projeleriyle yurtdışı açılımını devam ettimekten mutluluk duyduklarını belirtti. ATAÇ’ın Türkiye’de hidroelektrik santrallerinin hem inşaatını hem de işletmesini yapabilecek az sayıdaki şirketlerden biri olduğunu söyleyen Ataman, halihazırda Türkiye’de kurulu 155 MW kurulu güce sahip hidroelektrik santrallerinin de inşaatını ve işletmeciliğini üstlendiklerini ve her iki alandaki tecrübelerinin proje sürecini önemli ölçüde kısalttığını da sözlerine ekledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı