« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ata Nurcan kupaya göz dikti

Dünya Şampiyonasıyla birlikte koşulan (S2) UEM Avrupa Süpermoto Şampiyonası ve Young Trophy (Gençler Kupası) Hırvatistan'da bu hafta sonu koşulacak. Türk sporcu Ata Nurcan, şampiyonada kupa için start alacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Süpermotoda başarılı sonuçlar elde eden Ata Nurcan, UEM Avrupa Süpermoto Şampiyonası ve Young Trophy'de (Gençler Kupası) 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde ülkemizi temsil edecek. Ata Nurcan, İtalyan KTM Motoracing takımıyla S2 UEM Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Hırvatistan'ın Rijeka şehrindeki tarihi Automotodrom Grobnik pistine çıkacak. Dünya şampiyonasının 4. ayak yarışı için özel olarak yapılan parkurda genç yarışçımız kupa için start alacak. Pist yarışlarına ev sahipliği yapan Automotodrom Grobnik, Dünya Şampiyonası için süpermoto pistine dönüştürüldü. 35 sporcunun start alacağı S2 sınıfında Ata Nurcan ilk kez çıkacakları parkurda kupayı hedefliyor.

"BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMAK İSTİYORUM"

Bütün yarışçılar için yeni olan parkurun kendisi için avantaj olduğunu belirten Ata Nurcan, "Rijeka'daki pist Dünya Şampiyonası için özel olarak yapıldı. Aslında Grobnik'te pist yarışları yapılıyor. Parkur hepimiz için yeni. Rakiplerim şampiyonanın diğer ayaklarındaki pistleri bildikleri için benden daha iyi dereceler yapıyorlardı. Son Bulgaristan yarışında bildiğim bir pistte başarılı olarak ülkeme kupa kazandırdım. Şimdi Hırvatistan'da da durum aynı. Hepimiz Grobnik'te ilk defa yarışacağız ve bütün şanslar eşit. Ben bu dezavantajı avantaja çevirip tekrar bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum" dedi.

Ata Nurcan, gençler sınıfında 103 puanla 7. sırada yer alırken, S2 Genel Klasmanında ise 14. basamakta bulunuyor.

Bulgaristan'da düzenlenen şampiyonada 23 yaşaltı genç sporcuların katıldığı Young Trophy'de Ata Nurcan, üçüncü olarak bayrağımızı gururla dalgalandırmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler