Ege Haberleri

  Ata Korusu'na 1720 fidan

  Hürriyet Haber
  22.09.2014 - 01:12 | Son Güncelleme:

  Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International - JCI) Karşıyaka Şubesi, Ege Orman Vakfı ile birlikte Çeşme-Ildırı-Kadıovacık ağaçlandırma sahasında 1720 fidanlık koru oluşturdu.


  JCI Karşıyaka Şubesi 2014 Başkanı Süleyman Gürsel, genç liderler olarak 1720 fidanlık koruyu yüzyılın en büyük lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anısına oluşturduklarını söyledi. Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk, "Ata Korusu"nu ziyaret eden JCI Karşıyaka Şubesi 2014 Başkanı Süleyman Gürsel ve JCI Karşıyaka Şubesi üyelerine ağaçlandırma alanında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztürk katkıda bulunanları kutladı.
  Türkiye'nin dört bir yanından "Ata Korusu"na fidan bağışlarının geldiğini söyleyen JCI Karşıyaka Şubesi Başkanı Süleyman Gürsel, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çevreci misyonuna sahip çıkarak daha iyi bir gelecek ve yeşil bir dünya düşüncesi ışığında yola çıktık. Ağaçlandırma projemize hem bireysel hem de kurumsal olarak yapılan fidan bağışları ile Ata Korusu'nu oluşturduk. Doğaya katkıda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı