« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ata Karataş: Zoru başaracak güçteyiz

Grekoromen Güreş Milli Takımı, 51. Avrupa Şampiyonası'nda mücadele etmek için İsveç'in başkenti Stockholm'e gitti. Antrenör Ata Karataş, kafilenin hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, "Zor bir Avrupa Şampiyonası olacak, ama zoru başaracak güçteyiz'' dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İsveç'e Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları takımının birlikte gittiğini kaydeden Karataş, şampiyonada güreşmeyecek olan Hamza Yerlikaya, Ercan Yıldız ve Şeref Eroğlu'nun, Olimpiyat Oyunları'nda muhtemelen karşı karşıya gelecekleri isimleri izleyeceklerini söyledi.

Şampiyonaya en iyi biçimde hazırlandıklarını belirten  Karataş, altın madalya beklediklerini söyledi. Güreşçilerden Nazmi Avluca da iyi bir hazırlık geçirdiklerini kaydederek, İsveç'te hem takım halinde hem de bireysel başarılar beklediklerini bildirdi.
   
YERLİKAYA'NIN HEDEFİ BÜYÜK
   
Hamza Yerlikaya ise Olimpiyat Oyunları öncesi rakiplerinin son durumunu görmek için İsveç'e gittiğini ifade ederek, 'Arkadaşlar bizim yokluğumuzu aratmayacaklardır. En az 2-3 altın madalya için mücadele edeceğiz'' dedi.
Amacının tarihte bir ilke imza atabilmek olduğunu kaydeden Yerlikaya, üçüncü olimpiyat şampiyonluğunu hedeflediğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz