Ege Haberleri

EGE

  At arabacıları resimlerde hayat buldu

  Kadri KAYA / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)
  05 Nisan 2016 - 13:28Son Güncelleme : 05 Nisan 2016 - 13:29

  BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’ndeki At Arabacılar Meydanı’nı soyut tarzda tuvale aktaran Arif Buz’un ilk kişisel resim sergisi, Cunda Little BuddhART Galeri’de açıldı.

  At arabacıları resimlerde hayat buldu

  Ayvalık’ın gündelik yaşamı ve At Arabacılar Meydanı’nı çizen Arif Buz, Ayvalık’ın lacivert akşamlarından bir kesit ile mahalledeki hayatın içtenliğini resimlerine yansıttı. Yemlerini yiyen yorgun atları, gittikçe unutulan at arabalarını ve meydandaki kahvenin müdavimleri at arabacılarını çizen ressam Arif Buz’un sergisine ilçedeki sanat derneklerinin temsilcileri ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

  Geçtiğimiz yıllarda ‘Hoşgeldin sanat, hoşbulduk sokak’ etkinliğinde bir kasapta, 2015 içinde de meydandaki kahvede resimlerini sergileyen, karma sergilerde yer alan Buz, "Uzun yıllardır gözlemlediğim At Arabacılar Meydanı’ndaki yaşamı anlatan çizimlerimi halk ile buluşturdum. Ayvalık’ın iki büyük meydanından biri olan At Arabacılar Meydanı, Ayvalık’ın gerçek yüzünü yansıtıyor. Eserlerimi 17 Nisan tarihine kadar Cunda Little Buddhart galeride sergileyeceğim" dedi.

  Etiketler: Balıkesir , Ayvalık , Sergi
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı