MERSİN HABERLERİ

Aşut: Vasıflı insan her şeyin temelidir

DHA
26.04.2017 - 14:37Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, kentin her alanda hedefine ulaşmasının yetişmiş insan gücü ile mümkün olabileceğine söyledi.
MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, yönetim kurulu üyeleri Hakan Sefa Çakır, Fuad Budur, Ufuk Maya, Ekrem Sağlam ve Mustafa Kabadayı’nın da katılımı ile toplantı düzenledi. Toplantıda devam eden projeler hakkında bilgi veren Aşut, ilk olarak RİS Mersin Projesi'ni değerlendirdi. Geçmiş yıllarda başlayan RİS Mersin Projesi ile kentin yenilikçilik (İnovasyon) kavramı ile tanıştığını hatırlatan Aşut, bunun devamı niteliğindeki RİS + Projesi ile de 'Akıllı Uzmanlaşma' kavramının öne çıkacağını söyledi.
Kentin her alanda hedefine ulaşmasının yetişmiş insan gücü ile mümkün olabileceğine dikkat çekerek bu noktada eğitimin büyük önem taşıdığını kaydeden Aşut, sözlerini şöyle sürdürdü:
"“Biz de Oda olarak bildiğiniz gibi son yıllarda en çok eğitime odaklandık ve odaklanmaya da devam edeceğiz. Çünkü vasıflı ve bilgili insan kaynağı her şeyin temelidir. Bu anlamda gerek yeni girişimcilerin gerekse mevcut firmaların sürekli kendisini yenilemesi, firmalarını bir adım ileri taşımalarına destek vermek adına çeşitli eğitim programları başlattık. KOBİ’lerin verimliliğini artırmak, faaliyetlerini daha uzun soluklu devam ettirmelerine katkı sağlamak adına KOBİ Akademi Projesi’ni hayata geçirdik."

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Aşut: Vasıflı insan her şeyin temelidir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aşut: Vasıflı insan her şeyin temelidir haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı