Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Astrolojik açıdan ilişkiler

Değişim rüzgarları ilişkilerimizi de etkiliyor ve şimdiye kadar farkında olmadığımız açılımlar yaşamaya başlıyoruz. Ve tabii ne olduğunu anlayamıyoruz.

Biliyorsunuz uzun bir zamandır Uranüs, yönettiği burç olan Kova'da dolaşıyor. İçimizden yükselen farklı istekler dışımıza taşıyor ve ne olduğunu anlayamadığımız ama yaşadığımız çok başka olayların ve ilişkilerin içinde kendimizi buluyoruz.

Tabii bu konuyu şimdi neden açtığımı merak ediyorsunuz. Hemen açıklıyorum;

Astrolojik açıdan ilişkilerin yöneticisi Venüs. Sadece ikili ilişkileri değil aklınıza gelebilecek her türlü ilişkiyi Venüs yönetiyor. Arkadaşlık, dostluk, iş ilişkileri, bakkaldan taksiciye, anne-çocuk ilişkisinden patron-işçi ilişkisine kadar bütün ilişkilerin yöneticisi Venüs. Ve şu sıralarda Venüs, Akrep burcunda dolaşıyor.

Venüs'ün pırıltıları Akrep burcunda zayıf olmakla birlikte Türkiye' nin burcunun Akrep olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani Türkiye kendisini daha ılımlı ve anlayışlı hissediyor.

Fakat, aynı zamanda Kova burcundaki Uranüs'ün Venüs'e yaptığı sert etkileri unutmamak gerekiyor.

Uranüs, özgürlük, keşifler ve sürprizler gezegeni. Venüs'ü harekete geçirdiği zaman ilişkilerde özgür bir anlayışın ortaya çıkabileceğini kolayca görebiliyorsunuz. Fakat aynı zamanda keşifler gezegeni Uranüs hem kendinizi, hem de ilişkilerinizi keşfetmenize yardımcı olabilir. Tabii bu noktada düşünceler, akıl yani Merkür devreye giriyor ve açığa çıkan özgür duyguların zihninizde nasıl uyanacağını belirliyor.

Merkür'ün gökyüzündeki konumu, kafanızın karışacağına ve duygularınızın da bununla birlikte karışacağına işaret ediyor. bu demektir ki, ilişkilerde ortaya çıkan yanlış anlamalar, ilişkilerin sarsılmasına neden olabilir. Bu noktada Venüs'ün sembolize ettiği sevgi duygularını açığa çıkarmak için gayret göstermek ve düşünmek yerine anlamaya çalışmak daha doğru olacak.

Evet, Astrolojik açıdan ilişkilerin derinleştiği ve bununla birlikte yerli yerine oturtamadığımız duygular yüzünden karıştığı bir dönemdeyiz. Ve bu noktada hem düşüncelerimizi, hem de duygularımızı sadeleştirmeye ihtiyacımız var.

‘‘Astroloji ve İlişkiler’’ başlıklı bir konferans vermenin tam da şu sıralar çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Ve hemen yarın, yani Pazar günü saat 15:00-16:30 arası Altın Işık Astroloji ve Bilimsel Araştırmalar Derneği'nde bu konferansı gerçekleştireceğim. Gelmek isteyenler 0216 302 33 37 telefondan derneğin adresine ulaşabilirler.

Tabii bu konuyu yani astroloji ve ilişkiler konusunu ayrıca bugün saat 13:00-15:00 arası 94.3 Radyo FeMale'de beni dinleyebilir ve canlı bağlantıyla sohbete katılabilirler.

Evet, astrolojik açıdan ilişkilere baktığımız zaman kadının doğum haritasındaki Mars ile erkeğin doğum haritasındaki Venüs'ün birbiriyle etkileşimi de son derece ilginç aşk ilişkisine işaret ediyor. Ve tabii doğum haritanızda Venüs'ün almış olduğu etkiler de sizin ilişkilerinizi belirliyor. Eğer doğum anında Venüs, Satürn'den zorlayıcı etkiler altındaysa, ulaşılmaz bir görünüm verirsiniz ve içinizdeki sevgi enerjisini dışarı çıkartmak zorlanırsınız. Yani ilişkiler sizin için pek kolay olmaz.

Astrolojik açıdan ilişkiler gerçekten insanın hem kendisiyle, hem de dış dünya ile kuracı ilişkileri çok açık olarak belirliyor diyorum, Yasemin'ce...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI