Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Astroloji

Yasemin BORAN

Merkür ve Venüs burç değiştiriyor

Geri gitmekte olan Merkür bugün burç değiştiriyor ve Koç Burcundan geriye giderek Balık Burcuna giriyor. Yani zayıf olduğu burca...

Boğa Burcu'nun yöneticisi olan Venüs de bugün Koç burcundan çıkıp Boğa burcuna giriyor. Venüs, elbette ki, bu konumunda son derece güçlü. Böylece özelliklerini en belirgin biçimiyle gözler önüne serecek ve etkisi güçlü olacak.

Aşk ve güzellik Tanrıçası Venüs, Boğa Burcu'nda çok daha gerçek biçimiyle görünür. Fiziksel şekliyle aşk, somut güzelliklere prim verir. Elde edilemeyecek platonik aşklar yerine cinsel çekiciliğin gerçek çekimini tercih eder.

Duyguların gerçekler üzerine kurulması, hayatı her açıdan emniyete alma ihtiyacını yaratır. Bu nedenle Venüs, Boğa Burcu'nda ‘‘para’’yı da sembolize eder. Para kazanmak, yatırım yapmak ve finans alanında güçlü etkiler yaratır.

Bu demektir ki, bu devre içinde emlak, toprak, alım-satım ve yatırım konularında hareketli bir döneme giriliyor. Tabii geri giden Merkür'ün olumsuz etkilerini bu arada gözününde bulundurmakta yarar var. Ancak, Venüs'ün konumu yine de iyi bir anlayış verecek ve en azından paranızı doğru kullanmanıza yardımcı olacak.

Tabii aşk açısından da son derece ilginç bir döneme girildiğini belirtmekte yarar var. Zira Venüs-Mars arasında zıt etkileşim meydana gelecek fakat, bu etki henüz meydana gelmiyor. Yani şu sıralar olmuyor. Bu etki 26 Mart'ta başlayıp Mart'ın sonuna kadar devam edecek. Buna karşılık şu ara Venüs-Satürn ile kavuşum yapıyor. Ancak, Venüs hızlı hareket ettiği için bu etki de çabuk çözülecek.

Bu demektir ki, duygularınızı disipline edeceksiniz. İçinizden yükselen duyguları açıkça söylemeyip beklemeyi tercih edebilirsiniz. Tabii bu durum sadece bu hafta için geçerli. Ve bundan en fazla etkilenenler Boğa Burcu'nun ilk on günlük devresinde doğanlar. Özellikle de 21-26 Nisan günleri arasında doğmuş olanlar...

Fakat, yine de sizin için Venüs, karamsar duygularınızı ve kuruntularınızı bir kenara bırakıp duygularınızın yükselmesine yardımcı olacak. Yani kendinizi bu hafta daha iyi hissedeceksiniz.

Gökyüzünün bu konumundan sert biçimde etkilenen Aslan, Akrep ve Kovalar'ın özellikle de burcun ilk dört gününde doğanların duygularını denetim altına almalarında yarar var. Bu durumun geçici olduğunu düşünün ve olayları büyütmemeye, karamsar duygulara kapılmamaya özen gösterin. Hem parasal açıdan, hem de aşk açısından...

Başak, Oğlak, Yengeç ve Balıklar ise, Venüs'ün etkisini olumlu yönde kullanabilirler. Yükselen moralinizle birlikte hem aşk, hem de iş hayatınızda çok daha anlayışlı ve kararlı çalışmalar yapabilirsiniz.

Olumlu beklentiler içine girerek, ilişkilerinizi ve olayları olumlu yönde etkilemeniz mümkün.X

YAZARIN DİĞER YAZILARI