Dünya Haberleri

DÜNYA

  Astoria'yı bıraktı

  DHA
  20 Temmuz 2015 - 00:01Son Güncelleme : 20 Temmuz 2015 - 07:01

  Başkan Obama ve ailesi, ABD başkanlarının 1929 yılından bu yana 86 yıldır New York’ta kaldıkları Waldorf Astoria Oteli’ni istemedi. Gerekçe Çinlilere satılan otele böcek yerleştirlmiş olabileceği.

  ABD’de önümüzdeki yıl kasım ayında yapılacak başkanlık seçimi kampanyası öncesi ailesi ile birlikte New York’ta bulunan ABD Başkanı Obama, kalacakları odalara böcek yerleştirilmesi olasılığına karşı, 86 yıllık geleneği yıktı. ABD başkanlarının 1929 yılından bu yana New York’a iş ya da özel gerekçelerle yaptıkları ziyaretlerde kaldıkları Waldorf Astoria Oteli’nin, geçtiğimiz yıl Çinli bir işadamına satılmasından sonra, Başkan Obama ve ailesi, odalarına Çin gizli servisi tarafından böcek yerleştirilmiş olabileceği gerekçesiyle başka bir otelde kalmayı tercih etti.

  2 MİLYAR DOLAR

  Önceki gün kızları ile birlikte Hamilton adlı müzikali izleyen Obama, Amerikan Gizli Servisi’nin uyarısı ile de ABD başkanlarının geleneksel olarak kaldığı Waldrof Astoria Oteli yerine, BM ve ABD’nin BM Daimi Temsilciliği yakınlarında bulunan Millennium’s ONE UN Otel’de kaldı. Waldorf Astoria otelinin geçen yıl, yaklaşık 2 milyar dolara Çinli bir işadamına satılmasının ardından, Obama’nın dinlenmekten çekindiği için böyle bir karar aldığı belirtildi.

  Etiketler: Obama , astoria
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı