"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

AŞTİ’den yanıt geldi: Gayretliyiz

AŞTİ İşletmesi ile ilgili olarak Mehmet Uğraş isimli vatandaşımızın 11.7.2007 gecesi yolcusunu uğurlarken, rast geldiği bir kısım olumsuzlukları konu edinmiştir.

Şikáyet konusu olaylardan ilki AŞTİ’nin içerisinde olur olmaz yerlerde satış tezgáhları açılmış olması iddiası olup, AŞTİ içerisindeki her türlü satış birimi faaliyetlerini, şirketimiz Ticaret Müdürlüğü’nün kontrolü ve denetiminde gerçekleşmekte olup, bütün müstecirlerimiz kira kontratlarında belirlenen ve ayrıca kontrat ekinde bulunan işletme sözleşmesi çerçevesinde hizmet yürütmekte ve bunun dışında herhangi bir faaliyet göstermeleri durumunda kontratların cezai hükümleri ile kısıtlanmaktadırlar.

Şikáyet konusu ikinci konuda otobüslerin 15- 20 dakikaya varan gecikmelerle sefere çıktıkları iddiasıdır ki bu güne kadar bu ölçekte herhangi bir gecikmeye tarafımızca asla müsaade edilmemiş olup, birkaç dakikalık gecikme durumlarında bile firmalara ceza yaptırımı uygulanmaktadır.

Sair bir konu da şikayetçinin elinde megafon bulunduran bir firma yetkilisine ilişkin şikayetidir ki işletmemizde megafonla yolcu çağırma şeklinde bir müsaade hiç bir firmaya verilmiş değildir. Bahsi geçen olay lokal bir olay olup AŞTİ içerisinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Amirliği şikáyet üzerine derhal işlem yapmış olup, 264804 numaralı makbuzla 87.00 YTL ceza kesilmiş, ayrıca megafona da el konulmuştur.

Öte yandan AŞTİ idaresi olarak, toplam 200 güvenlik görevlisinin yanı sıra AŞTİ içersinde bulunan zabıta amirliği ve polis karakolu ile şirketimiz güvenlik müdürlüğünün koordineli çalışmaları sonucunda;

24.4.2007 tarihi ile 1.7.2007 tarihleri arasında;

çığırtkanlara karşı 2284, korsan ticari araçlara karşı 176, korsan sivil araçlara karşı 66, seyyar satıcı girişimlerine karşı 65, ruhsatsız silah suçuna karşı 65, hırsızlık suçuna karşı 8, evden kaçan küçük yaştaki çocuk olayına karşı 42, korsan taşıyıcılığa karşı 117 işlem yapılmıştır.

AŞTİ idaresi olarak bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da AŞTİ’nin Ankara halkına layık bir işletme olarak yaşaması için her türlü gayreti dile getirmeye devam edeceğimizi bildiriyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Ruhi KURNAZ-

AŞTİ Genel Müdürü


Kanalizasyon patladı

MAMAK
Tıp Fakültesi Caddesi’nde oturuyorum. 3.7.2007 Salı günü binamızın arka tarafında ve bizim oturduğumuz binaya göre daha yüksekte bulunan binanın önünde meydana gelen ve ASKİ’ye ait olduğu düşünülen kanalizasyon patladı.

Aynı günün akşamı belediye ekipleri müdahale için geldiler fakat hiç bir müdahalede bulunmadan geri döndüler.

Gerçekten bu onarım çalışması 3 ay sürecekse biz ne olacağız?

Başar DÖNMEZ

Bonozedelere ’müjde’ geliyor

MURAT Saatçi
yazıyor:

"Bildiğiniz üzere bonozede tabir edilen bizler, 4-5 yıldır büyük zorluklar çekmekteyiz. Nihayet 100.000 bin insanı ilgilendiren ’Bonozede Yasası’ diye adlandırılan tasarı 31.5.2007 tarihi ile kanunlaştı.

Ne yazık ki, bu günden sonra çıkartılması gereken Bakanlar Kurulu kararı bir türlü çıkartılmıyor. İpe un seriliyor.

Bakanlar Kurulu kararının bir an önce çıkartılmasını, bu kararda ’... hukuk devletini yakışan şekilde... yargı kararı doğrultusunda...’ olmasını haklı olarak talep etmekteyiz. "

Bonozedeler hiç endişelenmesinler, seçimlere bir hafta kala bu karar çıkar. Başbakan da geçen akşam NTV’de bu havada konuştu. Bunun uçunda nasıl olsa oy var!"

Petkim ve Danone

BİR Fransız firması olan Danone’nin yoğurt fabrikalarının, ABD’li Pepsico firması tarafından satın alınmak istenmesine şiddetle karşı çıkan Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, gerekçe olarak! ’stratejik’ bir kuruluşumuzun yabancıya satılmasının sakıncaları var’ açıklamasını yapmıştı..

Yanlış okumadınız! Stratejik kuruluş ’yoğurt’ fabrikası!

İnadına Cevizoğlu

GEÇEN
gün köşenizde ’S.S.’ imzalı bir yazı vardı. Ben Ankaralı seçmen olarak farklı düşünüyorum. Cevizoğlu kesinlikle milletvekili olmalıdır ve olacaktır.

Ayrıca Cevizoğlu’nu niçin CHP ile anıyorsunuz ki? Benim gibi pek çok kişi onu MHP’de de görmek istiyor. Daha önce MHP’ye oy verdim, şimdi ailecek Sn. Cevizoğlu’nu destekliyoruz.

O "Hem sağı, hem solu" diyerek tüm halkı kucaklamayı tercih etmiştir. Bundan sonraki beklentimiz kendisini siyasette daha güçlü yerlerde görmektir.

Güçlü AYDOĞDU
X